Кримінал

Калушанин переказав 8 тисяч гривень “подрузі” та став жертвою шахраїв

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На Калущині 20-річний чоловік став жертвою шахраїв, які зламали акаунт його подруги в соцмережі. Зловмисники видурили у нього 8 тисяч гривень під виглядом “позики”. Про це повідомляє Репортер з посиланням на поліцію Калущини.

Поліція попереджає про шахраїв

Калуські поліцейські повідомляють про черговий випадок шахрайства у соцмережах. 20-річний місцевий житель отримав повідомлення нібито від його подруги з проханням позичити гроші. Він одразу переказав 8 тисяч гривень на вказаний рахунок, навіть не перевіривши, чи прохання справжнє.

Згодом з’ясувалося, що акаунт подруги зламали шахраї, які від її імені розсилали повідомлення про фінансову допомогу. Зрозумівши, що став жертвою афери, хлопець звернувся до поліції.

Подібні шахрайські схеми стають усе поширенішими. Зловмисники зламують акаунти у соцмережах, після чого пишуть повідомлення близьким і друзям власника сторінки з проханнями про грошову допомогу.

Правоохоронці закликають громадян бути уважними та не поспішати переказувати кошти, навіть якщо звертається знайома людина.

Завжди потрібно перевіряти інформацію та зв’язуватися безпосередньо з тим, хто просить допомогу. Також важливо дбати про захист своїх акаунтів, використовуючи складні паролі та двофакторну аутентифікацію, – повідомляють у поліції. – У разі підозри на шахрайство одразу ж звертайтеся до правоохоронців. Шахраї постійно вдосконалюють свої схеми, тому пильність і обачність — найкращий спосіб вберегти себе та свої гроші.

Кілька порад, як не стати жертвою шахраїв:

  • Якщо ваш знайомий каже, що йому терміново потрібні гроші, зателефонуйте та попросіть його пояснити ситуацію детальніше. Перевірте, чи є ознаки, що його історія не виглядає правдоподібно, або якщо він постійно просить гроші в тебе або інших людей.
  • Якщо ви все ж таки хочете допомогти, укладіть письмову угоду, в якій буде зазначена сума боргу, умови повернення і терміни. Це дасть вам додаткову безпеку і може бути корисним у разі, якщо борг не буде повернуто.
  • Якщо знайомий просить вас переказати гроші на незнайомий рахунок або через незвичайні способи (наприклад, через криптовалюту чи інші неофіційні платіжні системи), це може бути ознакою шахрайства.
  • Якщо інші люди чи навіть поліцейські попереджають про можливе шахрайство, не ігноруйте це. Задумайтесь, чи варто довіряти людині, яка може використовувати вас для своїх цілей.

Читайте також: Гроші за «лайки» – шахраї видурили у франківця понад 330 тисяч гривень

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.