У Франківську відбулися регіональні «Ігри Ветеранів» з кросфіту, започатковані Міністерством у справах ветеранів України. Подібні змагання вже були в Одесі, також планують у Житомирі та Кривому Розі. Фінальна частина буде в Києві.
Кросфіт – це функціональна фізична підготовка, яка поєднує в собі різноманітні вправи для розвитку сили, витривалості та координації. Участь можуть брати всі охочі ветерани та військові, незалежно від рівня фізичної підготовки. Усі вправи адаптовані з урахуванням індивідуальних можливостей учасників, пише Репортер.
У Київ їдуть ті, хто займає перше, друге або третє місце. Це перші всеукраїнські змагання, які ініційовані Міністерством ветеранів, – розповідає ветеран, амбасадор розвитку ветеранського спорту, співорганізатор “Ігор нескорених” Юрій Гапончук. – Ці змагання були саме з кросфіту. Ще паралельно скоро будуть відбіркові онлайн – з кіберспорту. Тобто “Ігри Ветеранів” насправді проводяться з двох видів – кросфіту й кіберспорту.
У Франківську на змаганнях свої сили пробували понад 40 учасників.
Юрій Гапончук залучає ветеранів до активного способу життя за допомогою адаптивних видів спорту, їздить з ними по змаганнях в Україні та за кордон. Каже, багато хлопців уже вдалося залучити, радує й те, що багато з них вперше беруть участь у змаганнях.
Це мене дуже тішить, що все ж таки хлопці, ветерани долучаються і хочуть розвиватись, – говорить Юрій Гапончук.
Важливо: детальнішу інформацію про змагання та про всі спортивні події для ветеранів можна дізнатися на сторінках ГО «Полюби долю» в Instagram та Facebook.
Наприклад, вперше на змаганнях молодший лейтенант 13 ОДШБ Олександр Сікорський. Розказує, що дізнався про турнір випадково, оскільки працює у штабі своєї бригади. Пощастило, що його відпустили, аби він взяв участь. Буде розповідати побратимам, аби вони також долучалися.
Дуже приємно, що в країні не забувають про людей, які захищають цю країну, які поклали для неї своє здоров’я, – емоційно говорить військовий. – Дуже приємно, що на нас почали звертати увагу, на людей, які вже мають якісь обмеження у фізичному плані. Надіюсь, що цей рух набиратиме обертів, адже поранених дійсно дуже багато. Надіюсь, що це буде привертати широкий загал, що не тільки сім’ї військових, а й усі будуть цікавитись цією проблемою.
Олександр приїхав з донькою та дружиною, які вболівали за нього.
Вперше на змаганнях і франківець Іван Назар. Три місяці тому він отримав важке поранення, у нього ампутована нога. Іван воював у 7 окремому стрілецькому батальйоні. Про змагання йому розказав реабілітолог у лікарні, сказав, аби обов’язково зареєструвався та взяв участь.
Дуже сподобалось, дуже класна атмосфера, – також емоційно каже Іван.
Додає, що подібні вправи він робить на реабілітації, але тут набагато важче. Але в тому і кайф.
Підтримати побратима прийшов військовий Михайло Чобанюк. За словами чоловіків, вони тут за перемогою.
Авторка: Світлана Лелик
Comments are closed.