Генеральний директор – художній керівник Івано-Франківського драматичного театру Ростислав Держипільський став лауреатом премії імені Станіслава Вінценза. Церемонія нагородження відбулася під час сьомого міжнародного форуму Центральної та Східної Європи Via Carpatia 2024. Про це повідомляє Репортер з посиланням на Франківський драмтеатр.
Сьомий міжнародний форум Центральної та Східної Європи Via Carpatia 2024 цьогоріч вперше проходив в Києві 11-13 листопада. Форум завершився врученням щорічної премії імені видатного друга України, польського філософа та літописця Гуцульщини Станіслава Вінценза «За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів».
Ми прагнемо передати майбутнім поколінням усе те, що робить з нас українців, що робить нас сильнішими, що робить нас незламними… Станіслав Вінценз пережив дві війни – першу і другу світові. На нашу долю випало жити в часі третьої страшної війни, і від кожного з нас залежить зробити все, аби якомога швидше прийшла перемога. Щоб ми вигнали нечисть, яка прийшла на нашу землю і забезпечили процвітаюче, мирне, європейське майбутнє. І ми це зробимо», – говорить Ростислав Держипільський.
Премію вручають інтелектуалам і громадським діячам, які зробили значний внесок у культурний або соціальний розвиток.
Довідково:
Ростислав Держипільський, режисер, актор, народний артист України, генеральний директор – художній керівник Франківського драмтеатру. У 2015 році він заснував Міжнародний відкритий фестиваль сценічних мистецтв «Час театру» та став генеральним директором Міжнародного фестивалю актуального мистецтва Porto Franko.
Ростислав Держипільський у 2019 році став лауреатом Національної премії України ім. Тараса Шевченка в номінації «Театральне мистецтво». Премію він отримав за постановки феєрії-бурлеску «Енеїда» за поемою Котляревського, неоопери Hamlet за Шекспіром, притчі «Вона-Земля» за Василем Стефаником та театрального благодійного арт-проєкту «Оскар і Рожева Пані» за романом Шмітта.
Крім цього, Держипільський поставив вистави «Солодка Даруся», «Нація», «Майже ніколи не навпаки» за Марією Матіос. Вистави «Шлюха», «Три сестри», «Заробітчанки, або Мамо, повернись», «Шаріка, або Кохання січового стрільця», «Інтимна зона». А також – «Модільяні. Я пройшов мостом, якого не існує», «Гуцулка Ксеня» та Romeo&Juliet. Він відомий за ролями у фільмах «Жива» та «Довбуш».
У минулі роки премію Вінценза отримували Юлія Паєвська (Тайра), Мирослав Маринович, Іван Малкович, Леонід Фінберг, Петро Рихло, Йосиф Зісельс.
Також у межах форуму Via Carpatia показали виставу Франківського драмтеатру «Дзяди» за однойменним твором Адама Міцкевича, який до сучасного контексту інтерпретувала польська режисерка Майя Клечевська. Прем’єра відбулася у залі ім. Героя України Василя Сліпака Національної музичної академії.
Це перша постановка «Дзядів» Міцкевича на українській театральній сцені. Виставу визнали головною театральною подією 2023 року в Польщі. Також вона увійшла до шорт-листа в номінації «За найкращу виставу на перетині театральних жанрів, мистецького синтезу і перформативних форм» Фестивалю-Премії «ГРА».
До теми: Франківський драмтеатр запрошує на покази вистав у листопаді
Comments are closed.