Перехід Івано-Франківського національного медичного університету, як і всіх вищих медичних освітніх закладів в Україні, з 1 січня 2025 року на нову форму фінансування за програмою медичних гарантій (ПМГ) може спричинити звільнення значної кількості працівників університетської клініки. Про це розповів у коментарі КУРСу ректор ІФНМУ Роман Яцишин. Однак він запевнив, що буде боротися за збереження колективу і шукає способи дофінансування клініки.
Скорочення чисельності працівників в університетській клініці ІФНМУ передбачене наказом ректора від 29 жовтня. Згідно з наказом, роботу втратити можуть 242 працівники Центру стоматології і Центру клінічної медицини, з яких складається університетська клініка. Лікарі, медичні сестри, зубні техніки, молодший медичний і технічний персонал вже отримали листи-попередження про звільнення 31 грудня 2024 року у зв’язку зі скороченням штату.
За словами Романа Яцишина, Стоматологічний центр наразі має два пакети фінансування за ПМГ (зубопротезування і зуболікування військовослужбовців), а Центр клінічної медицини – чотири пакети. Очікуваного фінансування за цими пакетами не вистачить на оплату праці чинного штату. Тому відповідно до вимог трудового законодавства людей за 2 місяці попередили про можливе звільнення.
Тим часом університет веде переговори стосовно дофінансування протягом певного перехідного періоду, а також планує отримати додаткові доходи за рахунок платних медичних послуг клініки.
За словами Яцишина, працівникам клініки, які отримали попередження, пропонуватимуть інші вакансії в університеті, а частині – роботу у приватних структурах, з якими вже почалися консультації.
Чи вдасться зберегти всіх, не можу обіцяти. Кажу, дивлячись в очі. Але буду боротися за всіх. Найгірший сценарій – припинення роботи клініки – я навіть не розглядаю, відверто кажу вам як чоловік, громадянин і як ректор. Клініку ми не закриємо в жодному разі, – каже ректор ІФНМУ.
Розвиток університетської клініки вимагає підвищення її ефективності.
Такий час настав. Ми в процесі війни, і клініка за рахунок державного бюджету існувати не може, якщо вона не є ефективною. А показники ефективності визначаються зараз ще з пакету НСЗУ. За пацієнтом йдуть гроші. Скільки пацієнтів, стільки зайшло грошей. А пацієнт йде туди, де ефективно. Тут логіка абсолютно правильна, – зазначив Роман Яцишин.
Comments are closed.