Люди

У дитсадках і школах Прикарпаття впроваджують програму «Цілющий ліс»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Цілющий ліс» – це психопрофілактична методика роботи з дітьми 4-7 років. Завдяки грі, творчості та спостереженням за природою діти зміцнюють психологічну стійкість в умовах війни та долають негативні наслідки років дистанційного навчання.

Програму, яка з 2011 року встигла допомогти тисячам дітей в Ізраїлі, адаптував Український фонд «Благополуччя дітей» в партнерстві з Дитячим фондом Німеччини за фінансування Німецького федерального міністерства економічної співпраці та розвитку.

У дитсадках і школах Прикарпаття впроваджують програму «Цілющий ліс»

За оцінками ЮНІСЕФ, 1,5 млн українських дітей мають ризик розвитку депресії, тривожності, ПТСР та інших розладів. Крім цього, у дошкільнят та учнів молодшої школи загострилися проблеми з соціалізацією, які почалися ще з часів пандемії коронавірусу. Методика «Цілющий ліс» допомагає впоратися з цими викликами.

Наша програма – це 12 сесій, більшість з яких діти проводять на вулиці: вони граються, вигадують особливі ритуали й символи, спостерігають за змінами у природі, будують своє безпечне місце. У програмі закладено формування товариськості, взаємопідтримки, роботи задля спільної мети. В кожній сесії є вправи, які здаються простими, але мають глибокий психологічний сенс», – говорить Юлія Малієнко, координаторка проєкту з Українського фонду «Благополуччя дітей».

У дитсадках і школах Прикарпаття впроваджують програму «Цілющий ліс»

Протягом 2024 року методику «Цілющий ліс» успішно апробували у 12 закладах освіти у Вінницькій, Волинській, Івано-Франківській, Тернопільській, Черкаській та Чернівецькій областях, зокрема і у Витвицькому ліцеї та в ЗДО №6 «Колобок» Івано-Франківської міської ради.

Вихователі та вчителі зауважують позитивні зміни у поведінці дітей та взаємодії в колективі.

Читайте також: «Щоб не було звуків тривоги». Що просять діти з інтернатів у Святого Миколая та як йому допомогти

Мою групу відвідує дівчинка, якій було складно комунікувати з дітьми. Але вже після першої сесії її мама прийшла подякувати: донька в такому піднесеному настрої від занять, що вранці охоче біжить у садок. Родина навіть вирішила не змінювати садок, хоча такі наміри були. Дівчинці допомагає робота в команді: вона працює разом з усіма – і це допомагає їй в адаптації», – поділилася Наталія Джус, практична психологиня ЗДО № 6 «Колобок» та фасилітаторка методики «Цілющий ліс».

В основі програми лежить терапія природним середовищем. Кожна дитина, стверджують автори методики Роні Бергер та Мулі Лахад, має від народження потенціал життєстійкості, треба тільки навчитися його використовувати.

В нашій групі була дитина з порушенням слуху та мовлення. На 1 сесії спостерігалась виражена дратівливість, плаксивість, небажання включатись в процес, незрозумілий для дитини власний емоційний стан. Але, після активного залучення до командних активностей на природі, хлопчик досить швидко зміг пояснити свої емоції та з бажанням входив в роль «Охоронців лісу» — зазначає Мирослава Балазюк, вчителька початкових класів Витвицького ліцею та фасилітаторка методики «Цілющий ліс».

Зараз у Вінницькій, Волинській, Івано-Франківській, Тернопільській, Черкаській та Чернівецькій областях стартували тренінги для нової хвилі освітян, які хочуть застосовувати цю методику. Наступного року вихователі та вчителі, які успішно завершать всі етапи навчання, впроваджуватимуть програму у своїх регіонах.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.