Соціум

Помилки під час налаштування Google My Business

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

А ви знали, що 46% Google-користувачів шукають місцеві компанії чи послуги в інтернеті? Якщо ваш бізнес має профіль у Google My Business (GMB), ви будете з’являтися у таких результатах пошуку та залучати нових клієнтів.

Однак, налаштувати GMB іноді не так просто. Багато власників бізнесу роблять помилки, й тому не можуть отримати максимальної користі від цього безкоштовного інструменту.

У цій статті ми пройдемося по найпоширеніших помилках, які допускають бізнеси, та порадимо, як налаштувати Google My Business, щоб їх уникнути.

Поширені помилки під час налаштування Google My Business

Помилки у налаштуванні GMB можуть не тільки зробити профіль вашого бізнесу невидимим у пошуку, але й привести до того, що його навіть буде призупинено чи видалено. Це особливо важливо враховувати для SEO на етапі розробки сайту, коли ранжування дуже вагоме.

Тож на які поширені помилки варто звернути увагу, щоб налаштування Google My Business було вдалим?

Відсутність або неповне заповнення інформації

Google використовує інформацію у вашому профілі GMB, щоб визначити, чи відповідає ваш бізнес запиту користувача. Якщо інформація у вашому профілі неповна або неточна, Google може не відображати ваш бізнес у результатах пошуку.

Переконайтеся, що вся інформація у вашому профілі точна та актуальна, включаючи:

  • назву
  • адресу

номер телефону

  • вебсайт
  • години роботи
  • категорію
  • опис
  • фотографії

Регулярно оновлюйте інформацію у вашому профілі, щоб вона залишалася актуальною.

Неправильне налаштування URL-адреси

Google рекомендує використовувати повну URL-адресу вашого сайту, а не скорочену. Скорочені URL-адреси можуть виглядати підозріло та відлякувати клієнтів.

Також це може статися через помилки в написанні, використання неправильного формату або включення непотрібних префіксів, таких як “www”. Неправильна URL-адреса може призвести до того, що потенційні клієнти не зможуть знайти ваш сайт, що негативно вплине на видимість вашого бізнесу в інтернеті. Щоб уникнути цієї помилки, переконайтеся, що ви вводите повну та правильну URL-адресу вашого вебсайту без зайвих префіксів і з правильним доменом

Неправильна категорія бізнесу

Категорія має точно відповідати основній діяльності компанії. Google рекомендує вибрати лише одну категорію, яка найкраще відповідає вашому бізнесу. Наприклад, якщо ви власник магазину квітів і вибрали категорію “Рослини”, то коли клієнт шукатиме у Google “квіти”, ваш бізнес не відобразиться у результатах пошуку, тому що Google не знатиме, що ви продаєте квіти.

Також некоректне налаштування GMB в плані використання кількох категорій може заплутати Google і призвести до того, що ваш бізнес не буде відображатися у результатах пошуку.

Використання некоректних фото або їх відсутність

Фото допомагають користувачам сформувати уявлення про бізнес та підвищують довіру. Якщо їх немає або вони неякісні — це заважає позитивно сприймати компанію.

Поради з налаштування GMB у цьому плані — подбайте про те, щоб на фото були зображені приміщення зсередини чи зовні, товари та послуги. Фото мають нести корисну інформацію, а не просто бути декоративними знімками.

Непрофесійні чи нечіткі фото також знижують рівень профілю. Тому створення якісних фото — один з етапів правильного налаштування сторінки компанії.

Відсутність відгуків або неправильна робота з ними

Відгуки допомагають підвищити довіру користувачів та продемонструвати якість роботи компанії. Якщо відгуків немає, це змушує клієнтів думати, що ваш бізнес новий або не користується популярністю.

Так само погано впливає на репутацію і неправильна робота з негативними відгуками. Їх потрібно конструктивно обговорювати, а не ігнорувати.

Тому важливо постійно мотивувати клієнтів залишати відгуки й правильно реагувати на них.

Недостатнє оновлення інформації

Якщо дані про графік роботи, послуги чи контакти застарівають — це створює додаткові незручності клієнтам. Вони можуть розраховувати на неактуальну інформацію й, наприклад, телефонувати не в робочий час. Так само погано впливає на довіру й використання давно застарілих фотографій чи опису.

Для якісного налаштування профілю Google My Business варто щонайменше 1 раз на місяць перевіряти та оновлювати дані.

Відсутність постів і оновлень

Пости — це можливість оперативно інформувати клієнтів про акції, події, новини бізнесу. Якщо профіль залишається без змін — користувачі про нього забудуть. Вони не повертатимуться, щоб перевірити нову інформацію. Крім того, пости також підвищують видимість профілю в пошукових запитах, тож вплив Google My Business на SEO також вагомий.

Тому, щоб зберігати актуальність компанії, дуже важливо регулярно публікувати нові повідомлення.

Ігнорування статистики та аналітики

В Google My Business є дані про відвідування, перегляди, взаємодії з вашим профілем. Це джерело корисної інформації для аналізу ефективності просування. Якщо її не використовувати — ви не зрозумієте, що сподобалося клієнтам, а що ні. Тоді неможливо виявити сильні та слабкі сторони в налаштуваннях.

Дані допомагають зрозуміти, що варто покращити або додати для залучення більшої кількості клієнтів. Тому обов’язково потрібно аналізувати статистику Google My Business.

Використання неактуальної інформації

Якщо контакти, графік роботи, адреса в профілі — не відповідають реальності, це створить вам проблеми. Клієнти можуть приїхати за застарілою адресою або не зможуть дотелефонуватися. Це відштовхуватиме їх від бізнесу і створить негативний досвід взаємодії з вами.

Тому обов’язково необхідно щомісяця перевіряти та оновлювати всю інформацію в профілі, щоб вона була актуальною і корисною.

Багато хто робить ці поширені помилки GMB, самостійно налаштовуючи профіль компанії, що потім виливається у негативний результат. В такому разі краще звернутися до професійного агентства з digital-маркетингу, як Idea Digital Agency. Фахівці оптимально налаштують всі параметри відповідно до особливостей бізнесу. Аналізуючи статистику, вони системно покращуватимуть налаштування для збільшення відвідуваності та максимальної вигоди від GMB. Тож ви не витрачатимете часу та зусиль, щоб оптимізувати Google My Business.

На правах реклами

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.