Легка та красива хода, відсутність втоми до кінця дня, здоров’я суглобів та хребта багато в чому залежать від здоров’я стопи, яка є природним амортизатором. Завдяки здатності склепінь стопи під тиском розпрямлятися та на 80% гасити ударне навантаження під час ходьби та бігу, хребет та суглоби захищені від швидкого зносу та різних запальних захворювань.
Що відбувається при неправильному розвитку склепінь стопи
Неправильний або недостатній розвиток зв’язкового апарату, необхідного для підтримки склепінь, призводить до розвитку різних патологій – плоскостопість, вальгусна деформація, мозолі та натоптиші.
Одне з найчастіших порушень – плоскостопість розвивається внаслідок ослаблення зв’язок, що утримують склепіння стопи, внаслідок чого стопа опускається на поверхню підлоги всією площиною. Порушуються процеси пронації і супінації, навантаження на хребет та суглоби зростає. Посилені навантаження на хребет можуть призвести до розвитку остеохондрозу, міжхребцевих гриж та протрузій, синдрому хребетної артерії та інших небезпечних патологій хребта. Крім цього, підвищення навантаження на суглоби можуть спричинити захворювання суглобів – артрити, артрози.
Як захистити стопу від плоскостопості
Щоб захистити стопу від плоскостопості та інших порушень необхідно з раннього віку використовувати правильне анатомічне взуття.
Слід розуміти різницю між анатомічним та ортопедичним взуттям, оскільки безпричинне використання ортопедичних моделей без призначення лікаря може призвести до ускладнення проблеми та розвитку порушень правильної анатомії стопи.
Анатомічні моделі можна носити постійною, ортопедичні моделі використовуються лише за призначенням ортопеда.
Особливості вибору жіночого взуття
Жіноча стопа постійно піддається випробуванням, оскільки жінки дуже часто заради вимог моди нехтують елементарними правилами збереження здоров’я. Небезпека високих підборів полягає в тому, що опора припадає не на всю стопу, а тільки на її передню частину – чим вищий каблук, тим менша площа опори. Внаслідок неправильного перерозподілу навантаження, тиск на суглоби та хребет зростає. Практично всі жінки, які в молодості носили взуття на підборах, мають проблеми зі спиною та колінами.
Щоб зберегти здоров’я опорно-рухової системи, слід носити виключно правильне анатомічне взуття. Якщо ж ви не можете відмовитися від модельних туфель на тонких високих підборах, то їх носіння слід звести до мінімуму, а весь основний час використовувати анатомічні моделі..
Особливості анатомічного взуття
Правильне анатомічне взуття, яке можна придбати на сайті інтернет-магазину med-magazin.ua має ряд особливостей, що відрізняють його від звичайного взуття:
- Товстий каблук висотою 4-5 см, що забезпечує упор на всю передню площину стопи;
- Широкий об’ємний носок, в якому пальці розташовуються вільно і не наповзають один на інший – немає умов для утворення мозолів та потертостей;
- Ортопедична устілка рекомендована для постійного використання. Вона складається з наступних частин:
- Поздовжній супінатор, розташований з внутрішньої сторони стопи. Він забезпечує підтримку поздовжнього склепіння у правильному положенні;
- Підп’яткове поглиблення необхідне для фіксації суглоба та запобігання завалюванню стопи всередину;
- П’ятковий амортизатор для пом’якшення ударного навантаження. Цей амортизатор значно знижує тиск і біль у п’яті, особливо при розвитку шпори п’яти;
- Масажна поверхня, яка забезпечує стимуляцію активних точок на стопі, значно покращуючи роботу зв’язок та м’язів;
- У зоні плюсни виконано поглиблення для зменшення неприємних відчуттів у зовнішній частині стопи;
- Метатарзальна подушка, що забезпечує підтримку поперечного склепіння стопи;
- Бортики по краю устілки для фіксації стопи, запобігання ковзанню та травмуванню;
- Передня частина – хлястик не несе ніякого функціонального навантаження, існують устілки з обрізаною передньою частиною. Вони підійдуть у відкриті моделі взуття.
Устілки можуть бути виготовлені з різного матеріалу – силікон, медичний гель, шкіра, пробка. Силіконові або гелеві устілки можна назвати ортопедичними досить умовно. Вони пристосовуються до особливостей анатомії стопи, забезпечуючи комфорт під час ходьби. Шкіряні устілки міцніші і не деформуються під час використання. Вони забезпечують якісну підтримку. При надмірній вазі, проблемах із суглобами та хребтом лікар може прописати жорсткі каркасні устілки. Устілки з повсті забезпечують комфортний мікроклімат у взутті і використовуються в холодну пору року;
- Підошва із матеріалів, що забезпечують правильну амортизацію. Підошва має бути досить гнучкою, але при цьому захищати стопу від ударів. Занадто м’яка гнучка підошва не захистить стопу, а занадто жорстка може спричинити плоскостопість;
- Анатомічні моделі взуття виготовляють тільки з натуральних матеріалів – шкіра, тканина, замша. Ці матеріали добре пропускають повітря, запобігаючи пітливості стопи та скупчення у взутті зайвої вологи, яка може стати причиною формування грибків та розвитку патологічних мікроорганізмів.
Ортопедичне жіноче взуття
У складних випадках слід носити спеціальні ортопедичні моделі, які забезпечують необхідну корекцію. Такі моделі має прописати ортопед, вони виготовляються за індивідуальним замовленням. Для того, щоб виготовити ортопедичні моделі, ортопед спочатку знімає відбиток стопи – плантограму, на якій видно наявність і ступінь плоскостопості. У місцях, де стопа піднята (поздовжнє та поперечне склепіння) на відбитку залишається чистий простір, за наявності плоскостопості порожніх місць немає або вони невеликого розміру.
Спеціальне лікувальне ортопедичне взуття виготовляється за сучасними технологіями, при виготовленні обов’язково враховується естетична складова. Часи, коли лікувальні моделі були потворними та некомфортними, давно минули. Сучасні технології дозволяють виготовляти взуття з урахуванням віянь сучасної моди.
Як правильно підібрати розмір
Будь-яка, навіть правильна анатомічна модель, не забезпечуватиме комфорту під час руху і може спричинити порушення, якщо розмір підібраний неправильно. Якщо ви купуєте взуття на інтернет-сайті, слід дотримуватися деяких правил:
- Поставити стопу на чистий аркуш паперу та обвести її олівцем, утримуючи його строго перпендикулярно поверхні підлоги;
- По всьому периметру відбитка слід додати по 0,5 мм;
- На отриманому малюнку слід виміряти відстань між найвіддаленішими точками по вертикалі та горизонталі;
- Отриманий результат треба порівняти з розмірами на сайті.
Взуття повинне відповідати розміру ноги. У маленькому взутті нога буде затиснута, на пальцях можуть утворюватися мозолі та натоптиші. Занадто велике взуття може стати причиною потертостей.
Де придбати анатомічне взуття
Анатомічне взуття від провідних світових виробників представлене на вже згадуваному нами вище сайті med-magazin.ua.Тут можна знайти взуття на будь-який сезон – босоніжки, туфлі, чобітки. Всі моделі виготовляються з урахуванням рекомендацій ортопедів з використанням сучасних лекал з натуральних матеріалів. Купивши взуття в Мед-магазині, ви придбаєте зручність, комфорт та здоров’я ніг.
На правах реклами
Comments are closed.