62-річна мешканка П’ядицької громади втратила з банківського рахунку майже 34 тис грн. Жінка повірила у неправдиву інформацію від псевдобанкіра про нібито зняття коштів з рахунку. Саме так і працюють мобільні шахраї.
Читайте: Незаконні рубки на мільйони гривень – на Прикарпатті судитимуть учасників ОЗГ
Зі слів жінки, їй зателефонував невідомий, назвався співробітником фінустанови та повідомив, що з її банківського рахунку аферисти намагаються зняти гроші, – пишуть у поліції. – Незнайомець запропонував виконати декілька інструкцій, щоб запобігти втраті заощаджень. Для цього потрібно було надати дані картки.
Жінка погодилась. А далі отримала сповіщення про те, що з її картки зняли майже 34 тис грн.
Відомості за цим фактом поліцейські внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Читайте: Поліцейські затримали калушанина, який підпалив адміністративну будівлю
Працівники поліції нагадують – відрізнити шахрая доволі просто: працівники банку ніколи не вимагають персональних даних.
Також пам’ятайте, що не можна:
- викладати у відкритому доступі свої персональні дані;
- повідомляти конфіденційну інформацію та зміст СМС – повідомлень від банківських установ стороннім людям;
- в жодному разі не довіряйте, якщо співрозмовник називає перші 4 цифри номера вашої платіжної картки – вони однакові у серії випущених банківських карток;
- не прив’язуйте фінансовий номер до сторінок в соцмережах.
- не забувайте, працівники банку ніколи не просить передзвонити, адже всі дзвінки здійснюються виключно на номер контакт-центру.
Бережіть своє майно та не довіряйте незнайомим додзвонювачам!
Читайте: У Чехії викрили шахраїв, які збирали гроші ніби на допомогу Україні
Comments are closed.