Соціум

Що таке флебіт та як його лікувати?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Часто пацієнти страждають від варикозного розширення вен та інших проблем із венами. У цій статті ми поговоримо про одне із таких захворювань – флебіт, його діагностику та методи лікування.

Що таке флебіт та як його лікувати?

Особливості флебіту

Флебіт – це запалення вен, що виникає у результаті травми чи закупорки вен згустком крові. Виникнення флебіту може спостерігатися на поверхні шкіри (це так званий поверхневий флебіт) або бути глибоким (виникає у великих кровоносних судинах). Через глибокий тромбоз на ногах виникають небезпечні кров’яні згустки. Якщо такі згустки потрапляють у легені, це може призвести до загрозливих наслідків – тромбоемболії легень.

Щоб визначити, який вид флебіту у вас, потрібно звернутися до фахівця https://chekhovskyy.in.ua/poslugi/konsultatsiya-flebologa/. Однак звернемо вашу увагу що поверхневий флебіт може виникати на місці внутрішньовенного уколу. Спочатку він може навіть не провокувати жодних симптомів, або ж ви помітите невеличку червону ділянку на шкірі. Згодом ця ділянка затвердне, стане болючою і навіть гарячою на дотик. Як правило, поверхневий флебіт не є серйозним захворюванням і він проходить через 1-2 тижні правильної терапії.

Глибокий тромбоз спочатку теж може не проявлятися жодною симптоматикою. Як правило, згусток крові буде формуватися за 1 або 2 тижні, однак це може бути й значно швидше. До симптоматики додається почервоніння, формування твердого набряку. Це вже є неприємним симптомом.

Розчинення такого згустку відбувається досить повільно. Щоб він зник, може знадобитися від чотирьох до шести тижнів. Навіть якщо згусток зникне, ділянка може залишитися твердою або навіть і зовсім не відновитися.

Діагностика та методи лікування

Перш за все в лікар-флеболог повинен визначити причину розвитку флебіту. Для цього він ознайомиться з вашою медичною історією та збере анамнез. А також ви можете отримати направлення на проведення аналізу крові та УЗД, щоб виявити кров’яні згустки й ділянки зі зниженим кровотоком.

Ми радимо звертатися до перевірених фахівців, яких має клініка флебології А.Чеховського. Після проведеної діагностики та консультації, спеціаліст призначить вам лікування. Воно залежить від стадії захворювання. Зокрема, методи терапії можуть бути наступними:

  • Вживання нестероїдних протизапальних препаратів та аспірину, щоб зменшити запалення та полегшити больові відчуття.
  • За потреби чи наявності інфекції призначають антибіотики.
  • Препарати для розрідження крові, наприклад гепарин та варфарин, які запобігають утворенню нових кров’яних згустків.

Також можуть призначатися теплові обгортання ураженої ділянки. У разі необхідності самолікування, ви можете прикласти теплі вологі пов’язки до місця набряку, щоб зменшити больові відчуття. Також лікар може призначити вам носіння спеціальних підтримувальних панчіх.

На правах реклами

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.