До вибору автомобільних шин варто підходити максимально уважно – від цього залежить комфорт та безпека у дорозі. Особливо коли потрібно купити резину, на якій їздити доведеться в суворих зимових умовах.
На українському ринку шини зимові представлені широким асортиментом. Вони діляться на дві категорії – класичні та шиповані. Більший попит на перші моделі, оскільки вони краще пристосовані до характерного в більшості регіонах країни помірного клімату.
Особливості класичних покришок
Питання, яку зимову резину купити – фрикційну чи з шипами, завжди буде актуальним. Класичні шини часто називають «липучками» за їхні властивості «приклеюватися» до покриття. За зчеплення відповідають гострі ламелі, якими посипана вся контактна площа. «Липучки» гарні в утрамбованому снігу, ще й забезпечують комфортну їзду на сухому або мокрому покритті.
Ціни на зимову «класику» набагато нижчі, і це серйозний аргумент в її користь. Однак бувають ситуації, коли краще шиповані шини купити.
Переваги та недоліки
Почати варто з позитивних моментів:
- Присоски більш стійкі та стабільні на трасі. На відміну від шипів, «липучки» навіть снігову кашу гребуть, у якій сталеві штифти не будуть ефективними.
- Фрикційна гума відрізняється витривалістю, ресурсу вистачить на більш тривалий період. Шипи часто вилітають із протектора, через що брудом забиваються виїмки, що знижує властивості та прискорює знос шини.
- Поверхня «липучок» набагато м’якша через відсутність металевих штифтів. Завдяки цьому вона краще чіпляється за дорогу, коли за вікном морозна погода або снігопад.
- Менша маса, що також обумовлено відсутністю шипів, впливає на кращу керованість машиною та зниження паливних витрат.
- Класичні зимові шини менш шумні. Від контакту сталевих шипів із дорогою з-під коліс видається неприємний гул, який знижує рівень комфорту в салоні.
- «Липучки» не шкодять дорожньому покриттю та дозволені в усіх країнах. Використання шипованих шин законодавством багатьох державах заборонене.
Тепер – про недоліки, які стосуються їздових якостей звичайної гуми за певних умов:
- На дуже обмерзлій дорозі ефективність ламелів знижується. Особливо небезпечно проходити повороти, у яких ризик занесення збільшується у рази. Шипи у цьому випадку – ідеальний варіант.
- Проблемою для «липучок» є свіжий утрамбований сніг. Вакуумний ефект тут не спрацьовує, ламелям банально нема за що чіплятися.
- При різкому старті можна забуксувати, гальмівний шлях збільшується. Про це потрібно пам’ятати і не втрачати концентрації ні на секунду.
Переваг більше, але і про недоліки не слід забувати. Вибираючи між «липучками» та шипованими шинами, потрібно врахувати стиль водіння, їздові та кліматичні умови.
Типи фрикційних зимових шин
Нешипована зимова гума буває двох видів:
- Скандинавська. Протектор м’якший, такі шини добре підійдуть для їзди у сильний мороз.
- Європейська. Більш жорсткий компаунд, за дуже низької температури він дубіє. Найкращі властивості демонструє в період міжсезоння, відмінно поводиться на сухому та мокрому покритті.
Знову ж таки, багато залежить від кліматичних умов. Якщо купити європейську резину, у більшості регіонів України на ній їздити можна майже півроку.
Що по дисках?
Під класичні зимові шини диски можна купити двох типів: литі або сталеві. Перші – це естетика та менша вага, проте їхня ринкова вартість вища. Сталеві ковпаки менш привабливі зовні, але набагато дешевші та надійніші – вони витримують найсильніші удари і не розколюються від них. Які купити диски, вирішувати кожному водієві індивідуально.
На правах реклами
Comments are closed.