Соціум

З Радчі до Європи. На Прикарпатті підприємство переробляє горіхи та ягоди

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Карпатські ягоди – для Європи. У Радчі вже 28 років працює підприємство з переробки ягід і волоських горіхів. У межах бізнес-п’ятниці міський голова Руслан Марцінків відвідав місце, де готують на продаж лісові смаколики. Про це йдеться у відеосюжеті Каналу 402.

Читайте: Особливі речі від особливих людей – у Франківську відкрили “Інклюзивну крамничку”

З Радчі до Європи. На Прикарпатті працює підприємство з переробки ягід і горіхів

Ми закуповуємо афини в наших Карпатах, заморожуємо, переробляємо, знімаємо листя, видуваємо, упаковуємо в мішки, – розповідає фермер, підприємець Олег Осипов. – Це є первинна переробка – і таку продукцію продаємо. Малину купуємо від населення, заморожуємо, робимо перший клас (клас А) і другий клас (ґріс) – на консерванти, на джеми і т.д.

У період з 1 листопада до 1 червня тут працюють з волоським горіхом. Його теж купують у населення, переробляють і відправляють до Франції.

Читайте: Рослини у банці. Підприємство у Долині вирощує саджанці лохини зі світовим визнанням

З Радчі до Європи. На Прикарпатті працює підприємство з переробки

Раніше у три зміни займалися грибами та афинами. На виробництві працювали 100 людей. Потім ковід, повномасштабне вторгнення та нестабільна ситуація в країні спричинили зменшення об’ємів виробництва.

Тож є деякий брак кадрів, однак справляються.

Забезпечують працею людей, фірма має хорошу репутацію, хороша йде зарплата і це дуже добре, – каже Тарас Борин, староста села Радча. – Олег нам завжди допомагає у соціальних сферах: садочку, школі – підтримує постійно. Було б добре, щоб постійно було багато виробників, які б займалися тут. Давали людям роботу, розвивали наш внутрішній ринок і бізнес – і все буде Україна!

Не лише втримались, але й набирають обертів для подальшого розвитку. Так про це підприємство говорить очільник громади Руслан Марцінків. Адже фірма надає робочі місця і радчанцям, і мешканцям Івано-Франківська.

Дуже важливо, що тут є виробництво, що залучають людей до роботи, дають роботу радчанським людям, франківським людям і навколишнім селам, – каже Руслан Марцінків. – Добре, що таке підприємство існує. Тішимося, що не закрилося, десь не виїхало. Далі працює, сплачує податки. Тому дуже важливо, що, незважаючи ні на що – на війну, на ковід – наші підприємці таки знайшли можливість працювати і далі.

Читайте: Буба, Крипто, Містер Том: як у Надвірній живуть альпаки

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.