Соціум

На Прикарпатті 75% реабілітаційних відділень відповідають сучасним нормам – Ігор Кузін

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

За концепцією міністерства охорони здоров’я, у кожній кластерній та надкластерній лікарні, яка включена до спроможної мережі госпітального округу, створюється сучасне безбарʼєрне відділення реабілітації орієнтовно на 30-60 ліжок.

Як повідомляють у пресслужбі МОЗ, дев’ять реабілітаційних відділень у кластерних та надкластерних лікарнях в Івано-Франківській області створили необхідні умови. Там надають послуги з урахуванням сучасних потреб, повідомив головний державний санлікар Ігор Кузін.

На Прикарпатті 75% реабілітаційних відділень відповідають сучасним нормам - Ігор Кузін

Ще три відділення на Франківщині завершують облаштування.

Концепція розвитку системи реабілітації передбачає доступ до таких послуг рівномірно по всій країні, тому застосовується єдиний підхід як у підготовці відділень, так і в підготовці фахівців. Такий підхід дозволить військовим та цивільним отримати якісну кваліфіковану допомогу, а в разі переїзду, продовжити реабілітацію у будь-якій області країни, – каже Ігор Кузін.

За перші два квартали 2024 року держава оплатила медзакладам понад 1,3 млрд грн в межах пакета Програми медичних гарантій «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в стаціонарних умовах». Наразі така допомога стаціонарно надається у 295 медзакладах по всій Україні.

Система розрахована на більше ніж 7 800 ліжко-місць для пацієнтів із травмами, хворобами та пораненнями, які потребують процесу активного відновлення. У 2024 році пропускна спроможність реабілітаційної системи країни — майже 10 000 терапевтичних сесій на день. Для порівняння, на початку 2022 року цей показник був на рівні 3000.

Читайте: «Пацієнти стають у чергу». У Надвірнянській лікарні уже рік успішно реабілітують військових

Всі послуги з реабілітації — безоплатні для людей та повністю покриваються НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій. Стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. За двома напрямами та більше — понад 21 день. Амбулаторна реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу. Кожен пацієнт, залежно від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.