Соціум

Чому виникають пролежні та як їх позбутися

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Пролежні — розповсюджена проблема серед людей, які перебувають у лежачому стані та проходять тривале лікування. Внаслідок постійного знаходження в одній позиції без руху шкіра травмується, виникають почервоніння, виразки та інші симптоматичні прояви, залежно від стадії патологічного процесу.
Чому виникають пролежні та як їх позбутисяНа сайті мережі аптек АНЦ https://anc.ua/ru представлено різноманітні лікарські засоби для профілактики та боротьби з пролежнями, які допоможуть правильно піклуватися про хвору людину та запобігти тяжким ускладненням.

Причини розвитку

Пролежні стають очевидною реакцією організму на перебування в статичному положенні. Через це порушується кровопостачання деяких ділянок, які не отримують достатню кількість кисню та корисних речовин. Серед основних причин розвитку пролежнів у лежачих пацієнтів виокремлюють наступні:

  1. Перебування в положенні лежачи без руху протягом тривалого часу.
  2. Неможливість змінити положення тіла в різних станах.
  3. Розвиток супутніх захворювань, які порушують кровообіг, включно з атеросклерозом, цукровим діабетом.
  4. Відсутність адекватної уваги до лежачого пацієнта.

Коли йдеться про лежачу людину, ключову роль із недопущення пролежнів відіграє догляд за нею. Доглядач має бути кваліфікованим, щоб зміг:

  1. забезпечити ефективну гігієну;
  2. не допускати надмірного зволоження шкіри через потовиділення;
  3. стежити за випорожненням сечового міхура.

Чому виникають пролежні та яким чином їх позбутисяТакий догляд допоможе уникнути подальших уражень тканин і м’язів, зупинивши можливий некроз.

Як лікувати пролежні

Лікування має комплексний характер. Доглядач повинен потурбуватися про те, щоб навіть лежачий пацієнт рухався (якщо є можливість перевертатися з одного боку на інший). Додатково використовуються різні медикаментозні та інші засоби, які допоможуть відновити кровообіг та уникнути серйозних ускладнень.

Ефективність при пролежнях продемонстрували:

  1. Спеціальна постільна білизна, розроблена для лежачих людей.
  2. Креми та спиртові засоби для обтирання шкіри, зокрема камфорний спирт: https://anc.ua/ru/product/kamfornyy-spyrt.
  3. Збалансоване харчування для гарного стану організму.
  4. Дотримання норм гігієни. За відсутності змоги приймати душ використовують протирання тіла.

Якщо у вашій родині є люди похилого віку або пацієнти, обмежені у русі, які не можуть самостійно піклуватися про себе, обов’язково найміть для них кваліфікованого доглядача. Також близька людина може сама піклуватися про хворого, але для цього потрібно мати відповідний досвід і знання.

Медикаментозні засоби, професійний догляд та піклування допоможуть уникнути прогресування пролежнів до невиліковних стадій.

На правах реклами

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.