Соціум

Сертифікат визнають в усьому світі. Як ІФНТУНГ планує відновлювати тренажерний буровий центр

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківському університеті нафти і газу вже 20 років працює тренажерний буровий центр, який регулярно займається сертифікацією працівників бурових установок. І саме його приміщення найбільше постраждало від російського удару 22 червня.

Як пригадує працівник та інструктор тренажерного бурового центру, викладач кафедри нафтогазових машин та обладнання Юрій Мосора, його першою реакцією був шок, пише Куншт.

Нафти і газу - тренажерний буровий центр
Фото: Антон Сорочак

Це удар не лише по університету, а й загалом по енергетичній сфері нашої держави, — каже він. — Бо процес сертифікації фахівців галузі, які працюють на бурових установках, зараз призупинені. Тут розташовується повнорозмірний тренажер-імітатор, який повністю відповідає сучасним буровим установкам. Таких центрів по світу — десь 200. Ми акредитовані, повністю працюємо під егідою міжнародного форуму контролю свердловин IWCF (International Well Control Forum) з головним офісом у Шотландії.

Міжнародний сертифікат, який видають у центрі університету, визнають у всьому світі. Без такого сертифіката неможливо працювати на підприємствах нафтової галузі.

Читайте: Стане кращим. В університеті нафти і газу розробили проєкт відновлення

Сертифікація фахівців у буровому центрі університету відбувалася майже щотижня. Серед клієнтів — переважно українці, але є й іноземці — зі США, Канади, країн Близького Сходу. Зараз тренажер та інше обладнання деактивовані. Відновити його складно й дорого — орієнтовна ціна нового тренажера становить приблизно 2–3 мільйони доларів. Для початку планують сконтактувати з компанією-виробником Drilling Systems, щоб проконсультуватися, чи можливо відремонтувати обладнання. Відновлення потребує і комп’ютерний клас, у якому спеціалісти, що проходили сертифікацію, складали теоретичний іспит.

Ми плануємо якнайскоріше відновити роботу центру, бо є потреба у фахівцях, а термін дії сертифіката — всього два роки, тож його треба регулярно поновлювати, — розповідає Юрій Мосора. — На перший час, можливо, вдасться придбати портативний малий тренажер, щоб відновити процес сертифікації. Спонсори є. Сподіваємося на випускників нашого тренажерного центру, бо їх по світу багато. Тут встигли пройти сертифікацію близько трьох тисяч людей.

Більше читайте у статті на Куншт.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.