Україна вперше у своїй історії увійшла до списку країн з доходами вище середнього за версією Світового банку. Про це повідомляється в оновленому рейтингу банку, пише NV.ua.
Зміна класифікації України в бік підвищення стала результатом відновлення економічного зростання у 2023 році (реальний ВВП зріс на 5,3% після падіння на 28,8% у 2022 році) з одночасним скороченням населення, що зменшилося більш ніж на 15% після повномасштабного вторгнення з боку росії.
Ці фактори були додатково посилені зростанням цін на товари та послуги, вироблені всередині країни. А це призвело до значного зростання номінального валового національного доходу на душу населення на 18,5%.
Станом на 2024 рік встановлені Світовим банком категорії доходів за рівнем ВНД на душу населення виглядають так:
- країни з низьким рівнем доходів: $1145 і нижче;
- країни з доходами нижче середнього рівня: $1136 — $4515;
- країни з доходами вище середнього рівня: $4516 — $14 005;
- країни з високим рівнем доходу: $14 006 і вище.
Для України цей показник становить $5070.
Сусідами України в рейтингу стали Екваторіальна Гвінея і Тонга.
Світовий банк зазначає, що українська економіка зазнала значних збитків унаслідок війни, а реальне зростання 2023 року було зумовлене будівельною активністю (24,6%), що відображає значне збільшення інвестиційних витрат (52,9%) на відновлення України.
Майже всі роки незалежності Україна в рейтингу Світового банку мала статус країни з доходами нижчими за середній рівень, а в 1999—2001 роках навіть опускалася в категорію країн із низьким рівнем доходів.
Світовий банк використовує статистичні дані не тільки України, але також ООН і Росії, яка окупувала Севастополь, Крим і – частково — ще чотири українські області: Донецьку, Запорізьку, Луганську, Херсонську.
Раніше повідомлялося, що у 2023 році Світовий банк заявив, що понад 7 млн осіб в Україні опинилися за межею бідності через війну.
Читайте: Без відстрочки. У вишах Франківська побільшало вступників до аспірантури, але МОН змінив правила
Comments are closed.