Кримінал

Пенсіонерка з Прикарпаття перерахувала “залицяльнику” в мережі понад 1 млн грн

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Поліція звертається до всіх з проханням бути обережними у спілкуванні з незнайомими особами в мережі. Важливо пам’ятати, що спілкування не має переходити до перерахування грошей, передачі персональних даних, документів та іншої інформації. Адже цим можуть скористатися шахраї. Так, пенсіонерка з Прикарпаття перерахувала іноземному “залицяльнику” понад 1 млн грн.

За інформацією поліції, в аферу потрапила 71-річна мешканка Коломийщини.

Пенсіонерка з Прикарпаття перерахувала "залицяльнику" в мережі понад 1 млн грн

З нібито лікарем з Англії потерпіла познайомилась через один із месенджерів на початку поточного року, – йдеться у повідомленні. – Протягом кількох місяців жінка листувалась із залицяльником. Аферист запевняв, що заявниця йому дуже сподобалась та він готовий переїхати до неї для спільного проживання в Україні.

За легендою, чоловік відправив нібито посилку із за кордону, де поклав велику суму коштів та цінності. Однак на митниці на коштовний подарунок нібито наклали арешт. Надалі з жінкою зв’язались начебто кур’єр і співробітники митної служби та повідомили, що потрібно сплати мито та штрафні санкції.

Жінка кількома платіжними транзакціями на рахунки аферистів перерахувала понад 1 млн грн. І як результат, жодної посилки вона не отримала, а залицяльник зник з мережі.

Читайте: На Прикарпатті викрили групу шахрайок, які продавали неіснуючий товар в мережі

Наразі слідчі територіального підрозділу внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 5 ст. 190 кримінального кодексу України. Йдеться про шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах, – додають у поліції.

Поради від поліції як захиститися від шахраїв на сайті знайомств:

  • користувачів сайтів знайомств має насторожити, якщо ваш новий онлайн-знайомий миттєво зізнається у коханні, просить грошей з різних причин, та навіть коли пропонує продовжити спілкування на особистій сторінці в соціальних мережах;
  • перевіряйте інформацію про нових знайомих, введіть в пошук ім’я та фотографію, часто шахраї використовують фото інших людей, які вони знайшли в мережі;
  • ніколи не надсилайте гроші, дані банківських карток, дані про рахунки, а також особисті документи;
  • якщо маєте підозри або сумніви щодо намірів співрозмовника, краще припинити спілкування;
  • про всяк випадок розкажіть про свої плани близьким та друзям;
  • будьте обережні, спілкуючись на сайтах знайомств. Уважно обирайте співрозмовників та користуйтесь перевіреними ресурсами, аби не стати жертвою інтернет-шахраїв.

Читайте: У Тлумачі судили жінку, яка на «OLX» здавала в оренду неіснуючі котеджі

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.