Соціум

Види технічних тканин

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Текстильна промисловість реалізує на ринку величезну кількість різноманітної продукції. В першу чергу вироби відрізняються технічними характеристиками та сферою застосування. Серед широкого розмаїття представники компанії https://teksika.ua/ особливе значення приділяють технічним полотнам. Тканини цієї категорії відрізняються підвищеною міцністю та користуються популярністю в побуті та промисловості. При цьому вони відрізняються вихідною сировиною та технологічними особливостями виготовлення.

Види технічних тканин, новини Прикарпаття

Класифікація технічних тканин

На цю мить в категорію текстильної продукції входить досить великий спектр моделей, з якими можна ознайомитися на цій сторінці – https://teksika.ua/ru/catalog/technical/. Для зручності підбору створена повноцінна класифікація, яка дозволяє ідентифікувати та швидко підібрати необхідне полотно.

За призначенням

  1. Фільтраційні. Застосовуються для розподілу рідин. Полотна даного типу можуть бути ткані або неткані. За рахунок різної щільності або складування в кілька шарів можна регулювати ступінь фільтрації.
  2. Протиральні. Призначені для прибирання та очищення різних поверхонь. Відмінною особливістю є гарне поглинання вологи.
  3. Текстильні. Використовуються для виробництва одягу, чохлів, накидок, наметів. Мають підвищену міцність, забезпечують хороший захист від зовнішніх впливів.

Остання категорія найбільш популярна та включає в себе величезну кількість тканин з різними технічними характеристиками

За складом

  1. Натуральні. Вони виконані з сировини природного походження: хлопок, льон та інші.
  2. Синтетичні. Виповнені з поліефірних або полімерних волокон штучного походження.

Також є комбіновані варіанти, які дозволяють досягти необхідних технічних якостей. У процесі виробництва містять найрізноманітніші компоненти: віскоза, лавсан, кварцове скло, гірські породи та ін.

Найбільш популярні види технічних тканин

На сьогодні номенклатура технічних тканин досить обширна та включає полотна з унікальними характеристиками. Для наглядності варто розглянути кілька найбільш затребуваних варіантів з широкою сферою застосування:

  1. Поліестер. Це матеріал із синтетичного полімеру зі щільною та м’якою структурою. Володіє гігроскопічністю та низькою повітропроникністю. Існує одно- та двосторонній варіант цієї тканини. Структура волокон комбінована, що включає зони з кристалізацією та без неї.
  2. Брезент. Довговічний тканинний матеріал з грубою та щільною текстурою, що володіє двосторонньою структурою. Брезент водонепроникний, вогнестійкий, володіє вітрозахисними властивостями та високою зносостійкістю. Застосовується для виготовлення палаток, наметів, плащів, мішків і спеціального одягу.
  3. Кирза. Практична та жорстка тканина натурального походження з низькою гігроскопічністю та повільним поглинанням вологи. Кирза має низьку повітро- та паропроникність, стійка до проколів, розривів та стирання. Відрізняється низькою собівартістю виробництва і практично не накопичує статичну електрику. При критичних температурах тканина може тріскатися.
  4. Арамід. Виповнена з саржевих або атласних переплетених ниток. Ткань буває одно- та двосторонньою з гладкою фактурною поверхнею. Вона щільна, зносостійка та добре тримає форму. Особливості: стійкість до загорання, забруднення та механічних навантажень. Багатофункціональна, важко проколюється, не рветься і не утворює заціпок.
  5. Кевлар. Ткань з одно- та двосторонньою структурою, а також полотняним плетінням ниток. Вона володіє високою міцністю, стійкістю до деформацій та розтягнення.Тканина постачається в пофарбованому вигляді (чорна, червона, оранжева, коричнева) та має гладку текстуру з полотняним переплетенням.

І це тільки малий перелік технічних тканин, які володіють високими технічними характеристиками та користуються високим попитом у побуті та промисловості.

На правах реклами

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.