У селі Олешкові на Коломийщині добудовують дев’ятикупольну церкву. Будівництво храму триває вже 23 роки. Вартість святині порахувати складно, але це точно понад мільйон доларів.
Усе різьблення у церкві виконали косівські майстри, малярством займались коломийські фахівці, а ліпниною – спеціалісти з Калуша. Незвичайність церкви у її круглій формі та візерунку на підлозі, пише НТК.
Тут відтворили мозаїчний малюнок, який був у давній Олешківській ротонді XII-XIII ст. Нагадаємо, Олешківська ротонда – найбільша дерев’яна церква-усипальниця Давньої Русі, яка досліджена археологічно. До слова, відкриття ротонди та й самі розкопки відбувалися не так давно, у 1980 роках.
Спочатку фундамент залили як під звичайну церкву. Але хід будівництва змінив тодішній головний архітектор області, який виявився онуком священника Валерія Лукавецького, що служив у Олешкові 40 років.
Читайте: Ткацький край. Як у Косові навчають давнім ремеслам (ФОТО, ВІДЕО)
До речі, окремої дзвіниці тут немає.
У центральному куполі поставлений дзвін, який управляється безпосередньо з церкви, – каже настоятель храму Василь Гоян. – Кошторис цієї церкви на сьогодні уже понад 1 млн доларів. Для мене це чудо. Я знаю окремих жертводавців, але де всі решта кошти бралися? Інколи, жертвували з-за кордону. Але багатьох жертводавців з початку будівництва уже немає в живих.
Церкву планують завершити до 8 листопада 2024 року. Але богослужіння проводять уже.
До XIII століття Олешків було одним з найбільших міст на Попрутті. Саме тоді тут і розташовувалося давнє поселення. А разом з ним – і дерев’яна ротонда. Розкопки розпочалися у 1980 роках. Все, що знайшли, законсервували.
Comments are closed.