Соціум

На Промприладі запрацював новий коворкінг з дитячою кімнатою

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Промприлад запустив новий робочий простір, в якому зможуть працювати громадські організації та бізнеси із соціальною складовою. Коворкінг відкрили дискусією для жінок-підприємиць «Відчепитися від себе: Спроможна бути неідеальною», пише Репортер.

Коворкінг на третьому поверсі інноваційного центру “Промприлад” створений за підтримки неурядових організацій, зокрема програми посольства Нідерландів MATRA. Тут є спільна зона для обміну ідеями та перерв за чашкою кави, обладнана кухня, дитяча кімната.

Одна з цілей нового коворкінгу на “Промприладі”  – створення можливостей для українських жінок.

Я впевнена, що ви будете не тільки жінками, які мають хороший потенціал, а будете дуже успішними в майбутньому. Я певна, що ви як жінки-підприємиці, будете дуже хорошим прикладом для тих, хто є у вашій спільноті, незалежно, від того, що ви робите, – звернулася до гостей відкриття заступниця голови місії Посольства Королівства Нідерландів в Україні Есселін ван Ертен. – Багато з вас будуть робити те, про що, можливо, ваша мама могла тільки мріяти. Ви будете прикладом у своїй спільноті, ви будете руйнувати бар’єри для того, щоб робити те, що ви любите. Сподіваюся, ви станете частиною великої, в тому числі європейської спільноти і я побачу багатьох з вас на європейському ринку.

У новому просторі ми забезпечуємо розвинену внутрішню інфраструктуру, спільноту, комфорт та безпеку простору, доступ до екосистеми Промприладу та єдину ціну за робоче місце. Тут резиденти зможуть не лише зосередитися на роботі, разом зі своєю командою, але й надихатися у колі близьких за цінностями людей, – розповідають про коворкінг на Промприладі.

Громадські організації та бізнеси з соціальною складовою можуть отримати гранти на оренду робочих місць в цьому просторі.

Читайте також: На захисті військових і волонтерства. Як Наталя Сташко організувала виготовлення маскувальних сіток і домоглася вироку для шахрая

Такі гранти на коворкінг покриватимуть вартість оренди на 100%, 50% або 30%.

На відкритті простору відбулася дискусія для жінок-підприємиць «Відчепитися від себе: Спроможна бути неідеальною». В обговоренні цієї теми взяли участь психологиня Ярина Гудзь, засновниця та керівниця мережі салонів Factory Family Олена Паславська, засновниця бренду Gaptuvalnya Наталя Гергелюк і керівниця ГО «Громадський центр «Нова генерація» Оксана Глєбушкіна. Модерувала розмову керівниця платформи «Тепле місто» ─ Росана Тужанська.

Жінки поділилися думками про те, як відчувати свою цінність, не рівняючись на інших; як реалізувати свій потенціал в час безлічі можливостей та викликів. А також обговорили роль жіночої спільноти для розвитку, самовираження та підтримки.

Що стосується підприємництва і можливостей, на жаль, у зв’язку з війною, дуже велика кількість жінок змушена брати управління сімейним бізнесом в свої руки. Відповідно, держава, міжнародні донори дуже реагують на ці виклики, розуміють, що потрібно допомогти. Це і допомога в навчанні, фінансова, і менторська підтримка. І зараз цих можливостей, на мою думку, є дуже багато, – говорить засновниця бренду Gaptuvalnya Наталя Гергелюк. – Тільки шукай і бери, вибирай, що підходить саме тобі. І це дуже добре, бо доступність до ресурсів у жінок, зазвичай, є меншою, ніж у чоловіків. Я зараз маю на увазі фінансовий ресурс.

Водночас керівниця ГО «Громадський центр «Нова генерація» Оксана Глєбушкіна зауважує, що і в політиці і в громадському секторі на виконавчих посадах переважають жінки.

Водночас керівні посади належать чоловікам.

Обличчя волонтера в маленьких прифронтових містах, це жінка 50+. На них все тримається. Їх більше. Це тому, що чоловіків менше і в полі, і в містах, тому, що в них – військо, – говорить Глєбушкіна. –  В органах місцевого самоврядування, у військових адміністраціях так само багато роботи на своїх плечах тримають саме жінки, а не начальники військових адміністрацій. Тому, на жаль, там, де ми наближаємося до розподілу великих ресурсів, там все одно є ще несприйняття жінок на цих посадах. У нас все одно лишається багато роботи, для того, щоб це було. Але ми вже відійшли від того, коли жінок запрошували в політику, щоб випрошено дотягнутися квот.

Платформа “Спроможна” – це одна із ініціатив фонду платформ фонду Промприлад. Вона включає освітні та менторські програми з розвитку жіночого підприємництва та їх залученості в економічне життя громади.

До теми: «Це травма нашого покоління». Ольга Бондар про те, як допомогти собі під час війни

Авторка: Ольга Суровська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.