Їхнім виробництвом займається місцева громадська організація «Нуль відходів» у межах проєкту «Зігрівай».
Непотрібний залишок після приготування напоїв висушують та за допомогою спеціального обладнання перетворюють у гранули. Вони мають хорошу енергоємність, йдеться у сюжеті Канал 402.
Крім того, за їх допомогою можна здешевити опалювальний процес і зменшити кількість органічних відходів, які потрапляють на сміттєзвалища. Паливні пелети з кавової гущі громадська організація почне продавати, коли виготовить першу тонну продукції.
А зараз в університеті нафти й газу проводять наукове дослідження якісних та кількісних показників готової продукції. Вже другий місяць над цим у лабораторії працює другокурсник Влад Боднарчук.
Адже кавова гуща, каже, є великим і дуже цінним джерелом біомаси. Наразі в університеті тривають лабораторні випробовування кавових пелет, виготовлених із додаванням деревної тирси 1 до 1 та 3 до 1.
Крім того, науковці разом зі студентами шукають нові шляхи перетворення відходів у цінний ресурс для виробництва теплової енергії. Збирають сировину для виготовлення паливних пелет у місцевих кав’ярнях.
Проте, до проєкту можуть долучитися усі небайдужі екосвідомі мешканці міста. Приносити кавову гущу можна на сортувальну станцію щосуботи.
Comments are closed.