Соціум

“Відновлення нерва – одне на мільйон”. Оксана Мироненко у Франківську рятує захисників від інвалідності

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Оксана Мироненко лікарка-травматологиня, що спеціалізується на пошкодженнях периферичних нервів. Оперує в ЦМКЛ як лікар-волонтер уже пів року. За цей час їй вдалось врятувати від інвалідизації та зменшити больовий синдром для великої кількості захисників.

Про це розповідають у КНП “Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради”.

Мене життя випадково зробило хірургом периферичних нервів. 10 років я працювала в хірургії кисті в своєму рідному місті Луганську, потім почалась війна (АТО). Так як я категорично незгодна з концепцією «рускава міра», тому вирішила переїхати жити до Бучі. Далі працювала в Києві в одній із найкращих приватних клінік, де є все необхідне обладнання. Там оперувала кисті і нерви. А коли почалась повномасштабна війна, то пошкоджень периферичних нервів приходиться оперувати набагато більше. Ця спеціальність дуже потрібна, оскільки в нас, а особливо в західній частині України, такі операції рідко хто робить, – говорить Оксана Мироненко.

Операція на периферичних нервах – це завжди величезний ризик, розповідає лікарка.

Фактично, я ніколи не знаю, чим вона завершиться. Можливо, просто звільню нерв від рубців, зшию повністю або частково, зроблю пластику. Завжди є вірогідність, навіть, коли просто торкаєшся пальцем, що нерв може зреагувати та «відключитись» як на тимчасовий, так і на довготривалий період. Тому я пояснюю це своїм пацієнтам і запитую, чи вони готові до цього, – каже лікарка.

Лікування військових є дуже довготривалим. Оксана Мироненко каже, що якщо нерв пошкоджений, то його відновлення в кращому випадку – 1 мільйон на добу. Для того, щоб відновилась функція кінцівки, потрібно від декількох місяців до двох років. 

Читайте: Безпечне село у жіночих руках. Як у Росохачі Галина Мельничук керує громадою

Всіх військових, які лікуються у відділенні травматології, ортопедії і реконструктивної та пластичної хірургії Оксана Мироненко оперує спільно з лікарями-травматологами та нейрохірургом.

Тут дуже класне відділення, нова сучасна операційна. ЦМКЛ мені дуже подобається тим, що тут багато лікують військових і є необхідне обладнання, – говорить лікарка.

Вклад Оксани Мироненко у лікування військових є дуже великим, говорить директор лікарні Тарас Масляк.

Ми це розуміємо, а тому всіляко сприяємо покращенню умов перебування та лікування у нас захисників, адже від ЗСУ сьогодні залежить добробут, мир і спокій кожного українця, – каже Тарас Масляк.

Оксана Мироненко не тільки лікарка-волонтерка, вона ще й допомагає ВПО. Для цього заснувала власний БФ “Наш сокіл”. Цей благодійний фонд Оксана Мироненко разом з сестрою створила в пам’ять про загиблу матір, яку росіяни розстріляли під час виїзду з Бучі на початку повномасштабної війни. Тоді окупанти поранили і батька Оксани.

У мене режим роботи – це постійний рух, операції та катання між Києвом та Франківськом, – говорить Оксана. – Так, це втомлює, мені тяжко від того, що з дітьми і чоловіком рідко бачусь. Але зараз війна, я не військова, але можу допомогти – це багато працювати.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.