Соціум

У науковому містечку «Нова енергія» пройшла екскурсія для жінок та дівчат STEM

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У неділю, 11 лютого, відзначали міжнародний день дівчат і жінок в науці. Цього дня «Нова енергія» організувала безкоштовну екскурсію музеєм для жінок, зацікавлених у науці, пише Репортер.

Дівчата STEM –  ініціатива, заснована центром «Розвиток корпоративно-соціальної відповідальності» у 2016 році. Ініціатива спрямована на подолання гендерних стереотипів та має на меті показати, що кожна дівчина може працювати й розвиватись у сферах STEM.

STEM – це абревіатура чотирьох англійських слів Science – наука, Technology – технології, Engineering – інженерія, Math – математика. У науковому містечку «Нова енергія» освітня програма «Дівчата STEM» працює з 2019 року.

Зі слів керівника наукового музею «Нова енергія» Сергія Максим’юка, за минулий рік понад три тисячі жінок і дівчат стали учасницями екскурсій наукового музею. Також 30% серед учасників наукових дитячих таборів – теж дівчата.

Усі події в межах програми «Дівчата STEM» безкоштовні – це соціальний проєкт наукового містечка.

«Нова енергія» – це якраз те місце, де наука стає цікавою всім. Є такий стереотип, що математика або фізика – це для хлопців. Ми у Франківську теж помітили цей стереотип. З того моменту й почали розвивати такий напрям як «Дівчата STEM» й стараємося донести ідею про те, що дівчача наука – це класно. Наші дівчата у 2022 році їздили в Польщу на форум, де представляли Україну, – роповідає Сергій.

На екскурсію науковим музеєм 11 лютого зареєструвалось 30 жінок, які зацікавлені у фізиці, хімії та біології. Обмежень у віці не було. Також організатори кажуть, що, якщо б прийшов хтось із хлопців, його б не вигнали, хоча це суто жіноча організація.

Схожі заходи «Дівчата STEM» організовують декілька раз на рік. Мета – викорінити гендерні стереотипи щодо дівчат і жінок у STEM, допомогти залучати талановитих дівчат до природничо-наукових і технічних дисциплін та розвитку у STEM професіях.

Волонтерка наукового музею «Нова енергія» Ксенія Чупа долучилась до «Дівчат STEM» ще студенткою. Зараз вона – адміністраторка та екскурсоводка музею у науковому містечку.

У нас люди все самі пробують, самі всього торкаються. У нас немає речей за склом. Наприклад, можна покрутити педалі на велосипеді та виробити електроенергію. Покричати в крикомір та виміряти потужність свого звуку, – говорить Ксенія Чупа. – Мені насправді цікавий фідбек від жінок. Тут є різні групи з 30 жінок та дівчат різного віку, які не знайомі між собою. Але ми хочемо їх зближувати.

Як розповідає Ксенія Чупа в науковому музеї «Нова енергія» є багато волонтерів, переважно студенти. Каже,  у «Новій енергії» вони виростають і йдуть у світ вже з певними знаннями.

Авторка: Ангеліна Каратник

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.