Це перша книга репортажів письменника з Прикарпаття Мирослава Лаюка. Книга вийде у грудні у видавництві Ukraїner.
У період найінтенсивніших боїв за це місто на Донеччині взимку та в березні 2023 року письменник Мирослав Лаюк і фотограф Данило Павлов прожили дні й ночі з українськими піхотинцями й артилеристами, медиками й капеланами, рятувальниками й дітьми, — як у самому населеному пункті, так і на його околицях. Побут, думки, цінності мешканців сходу України під час повномасштабної війни — ось про що розповідає «Бахмут».
Книжка складається з двох частин: перша — літературні репортажі про будні військових і цивільних у Бахмуті й околицях, а друга, есеїстична, — рефлексії на події, описані в першій.
На сторінках книжки Мирослав Лаюк розповідає про українськість Сходу (окрім Бахмута є історії про Торецьк і Костянтинівку) та майстерно деконструює вкорінений стереотип і упередження про те, що жителі тих регіонів — проросійські.
Наскрізна історія у книжці — про евакуацію 86-річної мешканки Бахмута, завдяки якій автор вправно змальовує розвиток індустріальної Донеччини: від маленького хутора до силікатних заводів, від Голодомору до переписування від руки віршів Василя Стуса.
Мирослав Лаюк — письменник і воєнний документаліст. Народився 1990 року на Косівщині. Живе у Києві. Автор романів і поетичних книжок, серед яких «Баборня», «Залізна вода», «Осоте!», «Метрофобія». Викладач Києво-Могилянської академії.
У книзі фото Данила Павлова — фотодокументаліста та фотожурналіста.
У кожного, хто бере участь у війні, свій шлях. Дуже часто він проходить бездоріжжям і асфальтом, перебитим ямами. Мирославу вдалося зібрати та показати всю болючість історії кожного з його героїв. Завдяки таким книжкам, як ця, про титанічні зусилля українських військових дізнаються цілі покоління, – написав відгук на книгу Євген Малолєтка, фотокореспондент Associated Press, лауреат Пулітцерівської премії.
Читайте до теми: Останнє сумне Різдво. Як військові з Надвірнянщини колядували біля Гуляйполя
Поєднуючи поетичну майстерність з ретельною воєнною документалістикою, Мирослав Лаюк підсвічує деталі, образи, людей війни так, як здатен тільки поет. Він перевідкриває Україну для читача, пробуджуючи любов до забутих, – Пітер Померанцев, британський журналіст і письменник, автор книжок «Це не пропаганда», «Нічого правдивого й усе можливе».
Comments are closed.