Статті

Чудо твориться людьми: у Франківську триває акція «Миколай іде до сиріт»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На диво тепла осінь ще не дає задуматися, що менш ніж за місяць буде ходити Святий Миколай. Тим більше, що вперше будемо його стрічати 6 грудня, а не 19, як звикли. А от де підготовка до свята йде на повну – так це в офісі Мальтійської служби допомоги. Тут уже можна взяти листи до Миколая від діток з інтернатів.

Акція «Святий Миколай іде до сиріт» триває уже майже 25 років, не зважаючи ні на що. Уже вдруге вона проходить під гаслом «І навіть у часі війни – чудо твориться людьми».

В офісі мальтійців на довгому столі стоїть гірка дитячих листів – це частина послань до Святого Миколая від учнів Печеніжинської спеціалізованої школи. Мальтійці пояснюють, що не викладають усі листи одразу – а такими невеликим партіями.

Цього року у нас є близько 600 листів, – розповідає волонтерка Марта Бридзей. – І в кожному листі діти просять миру й перемоги. А ще ділилися своїми такими гарними особистими досягненнями для допомоги українській армії. От, у минулому році багато хто з них писав, як вони хотіли б долучитися до перемоги. І вже цього року розказували, як у них вийшло. Власне, я розкажу про один лист – хлопчик написав, що він хотів, щоб принесли великий ящик з шкарпетками для військових. І цього року він поділився, що йому таки принесли цілий ящик шкарпеток і він їх відправив військовим. Йому прийшла особиста подяка від них і він був безмежно щасливий, писав, що цього року теж хотів би долучитися.

Чудо твориться людьми: у Франківську триває акція «Миколай іде до сиріт»

Загалом же діти просять у листах базові необхідні речі: тепла куртка, тепле взуття, ну дівчатка косметику буває просять, хлопці – якісь ігри.

Але загалом це речі першої необхідності. Думаю, дітям також були відчутні в минулому році блекаути, тому всі масово першими просять теплі речі, – каже волонтерка.

Оскільки цього року святий Миколай ходитиме 6 грудня, то мальтійці мусили й трохи раніше розпочати свою підготовку до акції. Діти взялися писати листи наприкінці вересня. А сама роздача їх в офісі почалася 23 жовтня.

І вже багато людей прийшли по свого листа, – посміхається Марта Бридзей.

Наче на підтвердження її слів в офіс заходить чоловік. Просить листа від дівчинки, вибирає, по телефону зачитує дружині уривки, радяться.

Кілька хвилин по тому приходить сім’я з маленькою дівчинкою – теж читають листи, тихо перемовляючись між собою.

Читайте: Діти, музика, благодійність: «На шапку» закрили сезон у Франківську

Усі чомусь шукають листа від дівчинки й бажано – маленької. Хоч у цій купці більшість листів від хлопців, і чимало з них старшокласники.

Заходить ще молода жінка у жовтій куртці, теж просить листа. Каже, робить це вперше. Подруга з іншого міста взяла собі листа, тож вона теж захотіла і просто знайшла в мережі, що у Франківську таке є.

Обирають люди недовго. Волонтери заносять у базу, чийого листа взяли і хто саме – ім’я, прізвище, адреса, телефон. І кожному проводять інструктаж – на що варто звернути увагу, що не класти та коли принести подарунок.

Першочергово волонтери говорять про те, що дитячі листи треба читати між рядками.

Багато дітей розказують про свої хобі, захоплення, мрії.

Також ми завжди кажемо, що треба орієнтуватися, що діти мають той один день в рік, коли вони можуть попросити все, що хочуть, – пояснює Марта. – Але ми завжди наголошуємо, особливо зараз, у часи повномасштабного вторгнення, що треба дивитися на те, що потрібно дітям. Теплі речі, взуття, канцтовари, дійсно базові речі, якими дитина буде щодня користуватись. І з цього можна починати. А вже хто має можливість організувати щось додаткове, дійсно здійснити мірю – то, звісно, дитині це буде приємно.

Марта пригадує випадок з минулого року, де дитина просила футболку з Іриною Федишин. І людина, яка взяла того листа, дійсно зробила футболку з фото та автографом. Дитина була у захваті.

Читайте: «Твоя кров воює». Чому донація, зроблена у Франківську, може врятувати воїна на передовій

Що не варто класти? Точно не треба вживаних речей і про це завжди нагадують людям. Кажуть, на жаль, вже мали негативний досвід. Також просять не вкладати фруктів. Оскільки ті можуть зіпсуватися. Окрім того, мальтійці ще окремо готують кожній дитині пакунок зі свіжими фруктами.

Усі подарунки треба принести в офіс до 24-25 листопада.

Бо ще треба час, щоб поскладати їх по школах, по групах. Звісно, мальтійці мають графік відвідання шкіл з тими подарунками й святковим виступом, і до деяких вони їдуть ще перед 6 грудня.

До речі, цього року, як і минулого, ми працюємо не тільки офлайн в офісі, але й онлайн, – додає Марта. – Це для тих людей, які живуть в іншому місті або за кордоном, але хотіли б долучитися. Люди можуть написати нам на нашій сторінці у Facebook, ми розкажемо, як це зробити. Якщо хочуть конкретного листа від дитини, то підбираємо кілька варіантів, а людина вже обирає. І такий варіант у нас є, і він досить непогано працює. Ми впровадили його, бо пробували підлаштуватися під ті умови, які є, і таки зробити цю акцію.

Щодо умов, то мальтійці кажуть, на відміну від минулого року, цьогоріч уже не бояться проводити цю акцію.

У Франківську триває акція «Миколай іде до сиріт»

Ми точно вже знаємо, що люди прийдуть і підтримають ці листи. Бо в минулому році ми розуміли, що ситуація максимально складна, багато людей виїхали за кордон, у багатьох погіршилося фінансове становище, і ми хвилювалися, чи все вдасться. А тепер ми певні, що все вийде й зі спокійною душею все робимо.

Листа з дитячими побажаннями можна отримати в офісі Мальтійської Служби Допомоги.

Звертайтеся за адресою: Івано-Франківськ, вул. Лесі Українки, 1 (навпроти Катедрального Собору),

Тел.: (0342) 55-26-44, +380503382333.

Авторка: Женя Ступ’як

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.