Полуницю, кавуни, солодкий перець та навіть лохину – вирощують на господарстві неподалік Івано-Франківська. У межах підприємницької середи міський голова Руслан Марцінків навідався у село Чукалівка – на одне з “найсмачніших” фермерських господарств «Беррі Прикарпаття». Його власник Богдан Лутчин розповідає, за 6 років існування ягідної справи вдалося досягти найкращої якості продукції.
Коли ти виходиш на якийсь професійний рівень, перше, на що треба звернути увагу – це екологічність продукції. Ми не кажемо, що це екопродукція, але коли здаєш на аналіз, тобі кажуть, що у два-три рази менше нітратів від норми, це радує, – каже Богдан Лутчин, власник фермерського господарства. – При вирощуванні нашої продукції використовуються новітні технології, в нас є комп’ютерна діагностика і плюс ми даємо крапельний полив, тобто рослина має тільки те, що повинно бути. Урожай в нас в основному з весни до пізньої осені, тобто ви можете посмакувати і навіть приїхати.
На «Беррі Прикарпаття» полуницю вирощують у тунелях іспанського типу, тобто вони провітрюються з усіх боків, а під час сонячної погоди залишається тінь.
Плівка у теплиці особлива – вона забирає двадцять п’ять відсотків ультрафіолету. Як вирощувати солодку франківську полуницю Богдан Лутчин вчився у закордонних колег. А започаткувати власну справу фермерові допомогла і громада.
Перший рік, коли село Чукалівка стало нашою громадою, ми підтримали це підприємство в одному гранті. Ми вважаємо, що саме такі підприємства потребують великої кількості людей, які мають працювати. Це робочі місця, це догляд за землею, – говорить міський голова Руслан Марцінків. – Вітаємо це підприємство і закликаю франківців підтримати своє, рідне, іванофранківське. Крім того, це підприємство і багато інших багато донатять і підтримують ЗСУ, що теж надзвичайно важливо. Навіть є окреме поле перемоги, де все, що виросло і продано, кошти з того ідуть Збройні сили України, це теж дуже добре.
Читайте також:
Парки й затори. У Франківську представники комунальних підприємств дискутували про інфраструктуру
Продовжує підтримувати фермерство та сільське господарство Франківська громада і сьогодні.
Міська Програма підтримки та розвитку діє вже майже рік. У Департаменті комунальних ресурсів та сільського господарства зазначають – зараз бюджет міста готовий відшкодовувати за вирощення рослин, зокрема ягід, до 200 тисяч гривень, але не більше 50% від загальних витрат фермерів.
Буквально на наступній комісії, даний підприємець вже подав документи, його звернення буде розглянуте, затверджено виконкомом. І підприємець буде мати можливість отримати відшкодування. Що, звичайно, є позитивно і для громади, бо створюються нові робочі місця, так і для підприємця, тому що є можливість розвивати рослинництво в громаді. Так само місто готове відшкодовувати системи поливу, мова йде про відшкодування на суму до 300 тисяч гривень. Але не більше ніж 50%. І так само для модульних теплиць. Мова йде про відшкодування до 500 тисяч гривень, але не більше ніж 30%, – говорить Микола Вітенко, директор Департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства.
Читайте також:
Пластик на лавки. Що роблять із кришечок з контейнера-серця у Франківську (ФОТО, ВІДЕО)
А тим часом «Беррі Прикарпаття» розширює межі і продукцію. Невдовзі біля полуниці тут виросте лохина. А в планах фермера організувати ягідне містечко, щоби батьки з дітьми могли приїхати та спробувати, солодкі плоди.
Comments are closed.