Соціум

Понад 100 ветеранів та їх сімей відкрили бізнес у Франківській громаді

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Палаці Потоцьких розповіли про можливості започаткування та розвитку власної справи тих, хто повертається з війни. Наразі ветерани та їх сім’ї можуть скористатися кількома грантами: до 3 мільйонів гривень на відкриття власної справи від Мінветеранів та до мільйона гривень – від Мінекономіки. Створити бізнес-план та зібрати усі необхідні документи та навики допоможуть у бізнес-інкубаторі, повідомляють у пресслужбі міського голови.

Багато людей хотіли б розпочати бізнес, але не знають, з чого починати, як скласти бізнес-план. Тому в нас  почав працювати бізнес-інкубатор, проводимо навчання ведення бізнесу для початківців. Ми б хотіли, щоби надалі бізнес розвивався і люди могли започаткувати власну справу, – говорить начальниця управління праці Івано-Франківської міської ради Наталія Дмитраш.

40-річний ветеран російсько-української війни Микола Височанський вже має власний бізнес. Чоловік розповідає, вже має досвід роботи з грантами, у тому числі міжнародними. На семінар прийшов, щоби знайти можливість розвитку своєї справи та надалі залучити до ведення бізнесу інших військовослужбовців.

Я є співвласником інтернет-компанії. Відповідно технічні знання є, база є. Зараз ми вивчаємо питання залучення фінансів, щоби залучити ветеранів на виготовлення якоїсь продукції, яка приведе нас до перемоги – для покращення тилової служби ЗСУ і служби наших побратимів, які воюють. Тому нам цікаво, які механізми є, щоби можна було ветеранів залучити в цю роботу, – каже Микола Височанський.

Місія комунального закладу “Дім воїна” – допомагати у регулюванні юридичних, соціальних, освітніх та культурних питань, у сфері охорони здоров’я.

В тому числі допомагають розвивати ветеранський бізнес, залучивши міжнародні гранти.

Соціальна зайнятість ветерана після повернення з зони бойових дій – це мегаінструмент ресоціалізації та реінтеграції. Є труднощі з працевлаштуванням. За даними соціальних опитувальників, понад 50% ветеранів переживають, що не можуть знайти роботу. А власна справа – це один з моментів, в яких він не залежатиме від якихось умов, а зможе провадити свій бізнес і, крім того, брати на роботу ветеранів, в тому числі і своїх побратимів, – каже заступниця директора КП «Дім воїна» Наталія Мельникова.

Скористатися можливостями грантів закликав ветеранів і міський голова Руслан Марцінків. Він розповів, що станом на сьогодні вже понад сотню ветеранів та їх сімей відкрили власну справу у нашій громаді.

Запрацював «Дім воїна», запрацювали інші служби. Дуже важливо, що є можливості. Тому ми хочемо, щоби ветерани максимально скористалися міжнародними проєктами, які сьогодні представлені на цьому семінарі. Важливо, щоби ті, хто вже демобілізувався, і родини наших героїв могли правильно вести бізнес, навчатися і знайти себе вже в цивільному житті, після війни. Завдяки міжнародним партнерам є можливості, якими треба скористатися максимально, – каже  Марцінків.

Учасниками подібних семінарів та програми «Бізнес-інкубатор» окрім військовослужбовців можуть стати також і ВПО. Станом на сьогодні у нашій громаді вже є 79 релокованих підприємств.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.