Люди

Сапер Юрій Грицак з 2014 року розміновує землі, звільнені від російських загарбників

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Прикарпатські піротехніки продовжують розміновувати деокуповані території. З початку повномасштабного вторгнення росії, піротехнічні підрозділи ДСНС України в області, провели 12 ротацій. Серед них – Юрій Грицак, який здобув навички саперної справи ще у 2014 році. Про це повідомляє управління ДСНС в області.

Піротехніки Прикарпаття очистили від вибухонебезпечних предметів 519 гектарів українських земель та знищили 5165 вибухонебезпечних предметів.

Піротехніки крок за кроком очищають рідну землю від смертоносних предметів – касетних боєприпасів, артилерійських снарядів, мінометних та протитанкових мін. Кожен з них герой, який повертає на деокуповані території мирне життя. Одним з них є Юрій Грицак, – повідомляють у ДСНС.

сапер Грицак

Юрій Грицак здобув навички саперної справи ще у 2014 році під час АТО. Це і стало фундаментом у подальшому виборі професії. Тож  з 2016 року Юрій несе службу у частині піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування АРЗ СП ГУ ДСНС в області.

До теми: 

900 снарядів за день. Сапер з Франківська – про роботу піротехніків на Херсонщині

З 19 травня 2022 року Юрій Грицак разом з колегами очищає від вибухонебезпечних предметів звільнені від російських загарбників території.

І кожен клаптик української землі буде безпечним, адже вони роблять для цього все можливе, – додають в ДСНС.

З 10 по 30 червня 2023 року п‘ятеро саперів Прикарпаття були на Херсонщині: старший сапер Володимир Сірко, лейтенант Максим Ковалюк, прапорщик Тарас Патроняк, старшина Юрій Грицак і старшина Ярослав Сідлярський.

52 дні допомагали розміновувати деокуповані території.

Працювали кожен день у будь-яку погоду. За словами сапера, такі роботи найкраще проводити навесні, коли трави невисокі. Адже влітку трава чи не по шию й важко працювати з приладами, треба бути особливо обережними й акуратними.

Щодня носили на собі близько 30 кг додаткового спорядження. Крім бронежилета й каски, були ще спеціальні захисні костюми, в яких працювали під час підривної роботи.

Управління ДСНС в області має таких чотири групи саперів– це 20 людей. Їх не вистачає, тому оголосили набір на службу. Шукають фахівців, готові вчити, бо всі розуміють, що розмінування України буде тривати роками, тож треба формувати команду та вчити нових саперів.

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.