У книжці Ростислава Шпука Парфьон розповідає, що його портрети — це фіксація того, що людина втрачає протягом життя. Така собі картографія втрат, залишеного поза проявленим, поза художнім. Парфьон зображає те, чого вже ніби й немає, що відгородилося і від сучасного, і, навіть, від пам’яті.
Олег Парфьонов, більше відомий як Парфьон — музикант та художник. Народився 1954 році в Ленінграді. Більшість життя жив та працював у Івано-Франківську, помер там же в грудні 2014 року. Більшість його доробку — це грубі портрети, а очевидці кажуть, що Парфьон малював багато, намагаючись задешево продати свої роботи або обміняти їх на алкоголь. Ті самі очевидці стверджують, що мистецтво для художника було «забавкою, способом провести час із задоволенням, епатувати публіку». Знаходячись на периферії художнього процесу, Парфьон мимоволі почав працювати з темою відсутності. У багатьох цитатах та переказаних історіях використовує слова: «дозволити собі себе
невідомого», «право на відсторонення дійсності», «головне — вчасно перестати розуміти».
Ростислав Шпук був тією людиною, яка підтримувала Парфьона під час життя та стала його голосом вже після. Зокрема, Парфьон став однією з дійових осіб книги Шпука «Модельний ряд», яку у 2020 році опублікувало франківське нішеве видавництво «П’яний корабель». Наклад книги розкуплено давно та безнадійно.
Виставка «Тут був художник» складатиметься з робіт таких колекціонер(к)ів мистецтва Парфьона: Ростислава Шпука, Тараса Прохаська, Юрія Іздрика, Нікіти Кадана, Анатолія Звіжинського, Христини Михайлюк та Мірека Боднара, Юрія Бакая, Олега Гнатіва (Мох), Оксани Бринської, Олесі Саєнко та Альони Каравай. Загалом на виставці буде представлено роботи з принаймні 11 колекцій, а за її результатами організатори планують видати альбом.
Виставку створено «Асортиментною кімнатою» спільно з Ростиславом Шпуком за підтримки Івано-Франківського краєзнавчого музею. Вона працюватиме з 10 по 29 серпня 2023 року.
Comments are closed.