Кримінал

Прикарпатки втратили майже 60 тис грн через фейкові виплати та неіснуючий кредит

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Хотіли оформити грошову виплату і залишились без заощаджень. Переходячи за невідомими посиланнями, прикарпатці потрапляють на фішингові сайти. Одна із прикарпаток втратила понад 25 000 грн. Тож поліцейські вкотре застерігають мешканців від шахрайських схем.

25 липня до коломийських правоохоронців звернулась 51 – річна мешканка с. Сопів, Коломийського району. Жінка повідомила, що її ошукали шахраї. Як з’ясували поліцейські, заявниця у мобільному додатку перейшла за посиланням, в якому йшлося про грошову допомогу громадянам під час воєнного стану. Жінка ввела персональні та банківські дані. Відтак з її рахунку невідомі особи зняли понад 25000 гривень.

За схожою схемою ошукали й 61-річну мешканку с. Дем’янів, Бурштинської територіальної громади. У «Фейсбуці» жінка знайшла оголошення про соціальні виплати – 12000 гривень. Заявниця перейшла за посиланням, яке було вказане в оголошенні, ввела пін-код та номер банківської карти. Після цього з її рахунку зняло 4900 гривень, а з кредитної карти – 2500 гривень.

А 23 – річну мешканку с. Поляниця ошукали псевдо банківські працівники. Як з’ясували поліцейські, до заявниці зателефонувала невідома особа, яка представилась працівником банку та повідомила, що на ім’я заявниці невідома особа взяла кредит, а щоби запобігти цьому потрібно вказати персональні дані та переказати гроші на іншу карту. Довірлива жінка виконала всі вказівки невідомого додзвонювача, а відтак з її карти було знято понад 7500 гривень, а ще оформлено кредит на суму 17000 гривень.
За всіма фактами правоохоронці розпочали кримінальні провадження за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.


Аби не потрапити на гачок аферистів, поліція Прикарпаття рекомендує громадянам:
– не переходити за сумнівними посиланнями, надісланими сторонніми особами;
– нікому не повідомляйте дані платіжних карток, паролі, що можуть використовуватися для підтвердження платежів.
Про будь-який факт чи спробу шахрайства повідомляйте на «102».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.