Статті

Щоб без масових інфекцій. Як обрати садибу для відпочинку влітку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Масові отруєння у зелених садибах і готелях влітку трапляються нерідко. Найчастіше виною є спека й неправильні умови зберігання продуктів на відпочинку.

Тож, щоб відпочинок влітку не був зіпсований, варто ретельно обирати, де зупинятися, пише Репортер.

Як обрати садибу для відпочинку влітку

Через спеку бувають отруєння

За словами начальника управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби в області Віталія Фіглевського, цього року на Прикарпатті зафіксували три випадки масового отруєння на відпочинку. Постраждали загалом 34 людини, з них 27 дітей.

У двох об’єктах люди проживали і харчувалися, а в одному надавалися лише послуги розміщення, – каже Віталій Фіглевський. – В одному з випадків причиною спалаху серед дітей був норовірус – у закладі не дотримувалися правил особистої гігієни. В іншому теж не дотримувалися правил гігієни під час приготування їжі, порушився технологічний процес, тож також у страви потрапила бактерія.

На Прикарпатті є 19 закладів розміщення для відпочинку дітей, які містяться у державному реєстрі. Там зазвичай відпочинок безпечний: за останні шість років випадків отруєння не було. Але є багато приватних садиб, готелів, відпочинкових комплексів й таборів. Їх також час від часу перевіряє Держпродспоживслужба. Цього року провели 47 таких перевірок. У 17 випадках знайшли порушення.

Наприклад, у тих закладах, де відпочивали діти, меню були не погоджені з Держпродспоживслужбою. У них містилися заборонені продукти, які не можна давати дітям: чіпси, газовані води, піца, макарони по-флотськи та інше, – каже начальник управління. – Також меню там, де зупиняються дитячі групи, має мати певну калорійність, а годувати дітей мають п’ять разів на день. На жаль, працівники у приватних закладах часто не ознайомлені з вимогами.

За словами Віталія Фіглевського, найчастіше інфекційні отруєння в закладах відпочинку трапляються саме влітку – через спеку. Якщо продукти неправильно зберігаються, при високій температурі туди потрапляють мікроорганізми і починають швидко розмножуватися. Від цього трапляються отруєння.

Читайте: Після повені. Чи безпечна на Прикарпатті вода у крані та в криниці

Сертифікація не обов’язкова

Також перевірки готелів та закладів харчування на Прикарпатті проводить державне підприємство «Івано-Франківськстандартметрологія». Колись вони були обов’язковими, але кілька років тому вимогу скасували. Тепер заклад має сам виявити бажання пройти перевірку.

Фізична чи юридична особа робить заявку на послуги сертифікації закладів розміщення, – пояснює аудиторка, провідна інженерка відділу оцінки відповідності підприємства Оксана Тимошицька. – Ми розглядаємо заявку та дозвільні документи й свідоцтво з кодом на надання послуг. Їх нам надає заявник. Тоді двоє аудиторів обстежують заклад. Розглядаємо кваліфікацію персоналу, санітарний стан. Якщо щось не відповідає вимогам – кажемо, щоб виправили.

Також «Івано-Франківськстандартметрологія» класифікує підприємства. Бо заклад не може просто назватися рестораном, баром чи їдальнею – для цього є певні вимоги. Так само і з готелями, садибами, санаторіями. Присвоєнням зірки готелю теж займається «Стандартметрологія». Для цього вони обов’язково мають пройти процедуру сертифікації.

Читайте: Сумні палаци, смачні олії, давні церкви. Що цікавого подивитися на Рогатинщині (ФОТО, ВІДЕО)

Цього року перевірку пройшли 32 заклади в області: половина – щодо харчування, половина – щодо розміщення.

Раніше садиба чи готель обов’язково мусили проходити перевірки. Зараз, на жаль, це не обов’язково, – говорить Оксана Тимошицька. – Але і зараз на Франківщині є підприємства, які постійно проходять оцінку відповідності. Потім сертифікат про те, що вони пройшли процедуру сертифікації, можна демонструвати гостям закладу, це певний престиж.

Мають бути документи

Крім сертифіката від «Івано-Франківськстандартметрології», під час вибору садиби чи готелю туристи можуть поцікавитися актом обстеження від Держпродспоживслужби. А також – звернути увагу, чи є реєстраційне посвідчення – тобто, щоб заклад був зареєстрований як такий, який надає послуги з розміщення та організації харчування.

Коли відправляються дитячі групи, необхідно поцікавитися, куди дитина їде. Бажано, щоб це був стаціонарний заклад відпочинку, який перебуває в реєстрі оздоровчих закладів України, – пояснює Віталій Фіглевський. – Під час індивідуального відпочинку, обов’язково перевірити реєстрацію підприємства. Це значить, що там був державний інспектор, який усе перевірив і засвідчив, що дотримані всі вимоги приготування їжі, персонал пройшов медичний огляд. Тільки таким чином можна убезпечити свій відпочинок.

І, звісно, багато залежить від самих туристів. Бо часто отруєння стаються через їжу, яку люди готують самі. Тому теж варто зважати, які продукти та де купувати, особливо у спекотні дні.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.