Соціум

В обласну дитячу лікарню передали УЗД-апарат для нагляду за “поспішайками”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Портативний УЗД-апарат зі спеціальними датчиками для неонатальної діагностики й цілодобового нагляду за передчасно народженими в Івано-Франківську обласну дитячу лікарню передав благодійний фонд КОЛО. Апарат працюватиме у відділенні інтенсивного виходжування та реабілітації передчасно народжених дітей. 5 липня відбулися перші обстеження, повідомляє Курс.

В обласну дитячу лікарню передали УЗД-апарат для нагляду за "поспішайками"

УЗД-апарат оснащений спеціальними датчиками для дітей неонатального віку – немовлят і новонароджених.

Ми чекали саме на цей апарат, підбирали потрібні датчики, – розповідає заввідділення Олена Олійник. – Для наших найменших пацієнтів вагою 500 г, а часом і менше, дуже важливо проходити обстеження в палаті, біля мами. Передчасно народжені дітки – особливі: їм не можна втрачати тепло, їх не бажано зайвий раз переносити. Частина з них – на підтримувальній дихальній терапії. Раніше на УЗД в кабінет на другому поверсі мамам доводилося виносити таких дітей із кисневими балонами.

Усі пацієнти відділення потребують неодноразових ультразвукових обстежень упродовж усього лікування. Зазвичай лікування триває від двох до дев’яти місяців.

В обласну дитячу лікарню передали УЗД-апарат

Окрім «поспішайок», ми також виходжуємо дітей, які народилися вчасно, але мають дуже маленьку вагу та хірургічні патології, – каже Олена Олійник. – Проводимо операції в перші доби життя діток. Їм часто необхідні цілодобові УЗД-спостереження, ультразвукова діагностика в динаміці. Раніше не було такої можливості, а зараз, завдяки фонду КОЛО, ми її вже маємо.

Маленьку «поспішайку» Мартусю з села Підлісся Тисменицької громади вже готують до виписки. Мартусі два місяці, у відділенні дівчинка виросла на 4 см, набрала вагу. 22-річна мама Вікторія розповідає, що вдома їх чекає старший братик Мартусі і вся родина.

Дівчинка народилася передчасно, на 33 тижні.

Дали мені таку малесеньку Мартусю на груди, вона закричала, це була дуже велика радість, але недовга, бо її одразу забрали в реанімацію, – пригадує Вікторія.

Дитина дихала із затримками, потребувала дихальної підтримки. Через тиждень у неї сталася часткова зупинка дихання і маленьку довелося заінтубувати. Потім Мартуся почала дихати сама, але була кволенька і не вміла смоктати.

Читайте: Енергія танців. У Бурштині Олена Харченко з сином вчать дітей перемагати

Коли нас перевели сюди, то лікарка Леся Іванівна допомагала мені навчити дитинку їсти грудне молоко – з однієї крапельки, з двох. Тепер вона добре їсть, відколи ми тут, кілограм додала, – вже й усміхається мама Вікторія.

У відділенні інтенсивного виходжування та реабілітації передчасно народжених дітей ОДКЛ – 25 ліжок. Тут мами з немовлятами з усієї  області. Відділення працює з лютого 1992 року.

За цей час тут виходили понад 9000 пацієнтів.

Наші діти виросли, вже мають своїх дітей. Деякі повертаються до нас як мами – зі своїми немовлятками, – зазначає Олена Олійник.

В ОДКЛ передали УЗД-апарат для нагляду за "поспішайками"

Кожне життя дитини – на вагу золота. Я сама мама і знаю, наскільки цінна дитинка для батьків, – каже Христина Романюк, представниця благодійного фонду КОЛО, одна з ініціаторок проєкту «Поспішайки». – Знаємо, що лікарі щодня борються за життя передчасно народжених діток. Передчасне народження – це випробування, його можна пройти завдяки лікарям і обладнанню, яке ми передали. І хоч зараз триває війна та всі наші сили спрямовані на наближення перемоги, ми переконані, що й медичні заклади не повинні залишатися без уваги: лікарні мають одержувати допомогу, щоби рятувати життя».

Благодійний фонд КОЛО співпрацює з ОДКЛ з 2019 року.

За цей час відділенню допомогли пульсоксиметрами та вимірювальними пристроями для визначення сатурації й частоти серцевих скорочень – моніторами для дітей неонатального віку. Передали лампу-фототерапію, яка «вигріває» немовлят – підтримує температуру, близьку до тієї, що є у мами в животику.

Вартість портативного УЗД-апарата з датчиками, що його тепер отримала ОДКЛ, – 1 млн 350 тис грн. Збір коштів тривав близько двох років, до нього долучилися небайдужі українці з різних регіонів на платформі “Dobro.ua”.

Це апарат експертного класу, – каже завідуюча відділенням функціональної діагностики ОДКЛ Любов Ткачук. – Підвищиться точність діагностики – апарат дає дуже чітку і якісну візуалізацію. З допомогою спеціальних суперчутливих неонатальних датчиків ми зможемо бачити більше. А те, що ці датчики монокристалічні, то при діагностиці не буде ніяких спотворень зображення – в цьому велика перевага.

На цей час ОДКЛ уже повністю забезпечена необхідною діагностичною апаратурою. «В добрий час сказати, зараз маємо ресурсне забезпечення на вищому рівні», – підсумувала заступниця медичного директора лікарні Оксана Дащенко.

Читайте: У шкільних їдальнях Франківська хочуть встановити POS-термінали

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.