Комунальні підприємства залишаються найзбитковішими. Через постійну нестачу грошей наростають значні борги за комунальні послуги, як наслідок – керівництво стає неспроможним оплатити рахунки. Така ситуація не є новою для України, трапляється якщо не в кожній громаді, то в кожному регіоні. Повномасштабне вторгення росії лише загострило ситуацію, адже бюджетне фінансування стало ще вразливішим… Вдале вирішення цієї проблеми знайшли в КП «Добродім» Калуської міської ради.
«Добродім» – управляюча компанія, котра обслуговує 10 гуртожитків у Калуській міській громаді. Через свою особливості своєї діяльності підприємство не могло повністю виконувати зобов’язання щодо сплати за електроенергію перед ТОВ «Прикарпатенерготрейд». Сума заборгованості поступово зростала та налічувала близько 1 млн грн. Хоч часткові платежі по можливості вносились, проте їх було недостатньо аби повністю покрити потреби споживачів.
Посприяти погашенню заборгованості погодилась Калуська міська рада, виділивши «Добродому» необхідну суму з міського бюджету. Кошти спрямували на встановлення лічильників у гуртожитках. Це неабияк посприяло в подальшій оплаті за спожиту енергію, зазначає директор КП «Добродім» Василь Фурда.
Перш за все пішла оплата, бо мешканці побачили встановлення лічильників і власне фактичне використанні енергії, – каже Василь Фурда. – Як наслідок – вони почали економити. Щоб зменшити заборгованість треба починати з економії. За цей час нам вдалося на 20% в середньому за місяць зменшити споживання в порівнянні з минулим роком.
Складніша ситуація із заборгованістю в Івано-Франківську з КП «Комфортний дім» Івано-Франківської міської ради.
Компанія боргує за електроенергію понад 5 млн грн.
Більшість нарахувань – це непрямі розрахунки за електроенергію по гуртожитках. Ми працюємо в юридичній площині з такими боржниками. Недавно був прийнятий закон про те, що будуть блокувати рахунки боржникам. Будемо доходити й до цього, – коментує директор КП «Комфортний дім» Василь Скиданчук.
У ТОВ «Прикарпатенерготрейд» наголошують на тому, що зняти велику частину фінансового навантаження з комунальних підприємство можна за рахунок переведення споживачів на поквартирний облік. Люди будуть платити по особових рахунках за спожиту електроенергію, а з боржниками компанія буде працювати індивідуально.
Окрім калуського «Добродому», у нас є дуже хороші приклади переходу на поквартирний облік в Івано-Франківську. Це гуртожитку на Сорохтея від «Прикарпатагробуду » та гуртожиток на Новій від Котельно-зварювального заводу. Було б дуже доречно, якби Комфортний дім і франківська влада дослухалась до нас. Були зроблені перші кроки, підписаний меморандум про перехід на поквартирний облік, відбулось кілька багатосторонніх зустрічей та проведені технічні роботи по частині визначених об’єктів. На жаль, зараз ми не знаємо на якому етапі ця робота, але ми завжди раді допомогти», – говорить заступниця директора ТОВ «Прикарпатенерготрейд» з питань обслуговування клієнтів Тетяна Шутка.
Також у товаристві наголосили, що практику переведення гуртожитків на поквартирний облік потрібно поширювати, в тому числі у співпраці з місцевою владою. Це сприятиме як зменшенню заборгованості обслуговуючих компаній, так і підвищенню індивідуальної відповідальності споживачів.
Читайте: Жити на два міста. Як нові мешканці Франківська відкривають тут бізнес
Comments are closed.