У складових і деяких легкосплавних дисках можна помітити зовнішній обід, що виступає. У народі цю частину називають полицею, оскільки вона рівна і гладка. Суперечки щодо переваг і недоліків подібної конструкції ведуть експерти та звичайні користувачі, але поки що єдиної думки ні ті, ні інші не дійшли.
Історія появи
На перших литих дисках полиці з’явилися, як елемент дизайну. У 1924 році в Німеччині вони стали передовою інновацією. Виготовлялися зі сплаву алюмінію. Знаменитими і бажаними їх зробив Bugatti Type 35 – престижний і навіть культовий автомобіль. Одразу після випуску він став ознакою статусу, багатства та розкоші, а зараз є мрією багатьох колекціонерів.
Інтерес до такого відновився кілька десятиліть тому, спочатку у сфері спортивних перегонів. Команди почали шукати спосіб розширити колію та покращити зчеплення з дорогою, щоб машини були стабільнішими на поворотах. Так з’явилося нове стильне оформлення спорткарів.
Першими стали японські водії, вони ставили диски на Honda Accord, Toyota Supra, Mitsubishi 3000GT. Але поступово модель стала просто красивим і модним аксесуаром, а не ексклюзивною деталлю.
Особливості дисків з полицями
Це оригінальний аксесуар для більшості автомобілістів. Машина набуває рис спорткарів, стаючи потужнішою і розкішнішою на вигляд. Цей особливий шарм і цінують водії.
Але деталь доволі крихка, тому потребує обережного поводження, якщо йдеться про литі моделі. Через особливості конструкції опорна площа диска менша, що може призвести до проблем із навантаженнями. Тому їх рекомендують для компактних легкових автомобілів.
При діаметрі диска менше 15 дюймів неможливо зробити полицю, тому стильні варіації бувають тільки великогабаритними. Однак можна знайти дорогі ковані моделі з підвищеною міцністю і стійкістю до механічних навантажень. Враховуйте, що це більше данина іміджу і зовнішньому вигляду автомобіля, ніж практичне придбання.
Плюси та мінуси дисків із полицями
Вони дають підвищену стійкість і зручність керування. На поворотах і слизьких поверхнях машина буде краще зчіплюватися з дорогою і тримати курс. Але переваги доповнюються низкою недоліків:
- висока вартість товарів;
- крихкість і чутливість до навантажень;
- необхідність ретельного догляду;
- невеликий асортимент моделей і дизайнів.
Щоб диски довго служили, автомобіль потрібно дбайливо експлуатувати. Широкі шини стійкі, але вони зменшують маневреність. Потрібна уважність на різких поворотах і при заметах. Краще не допускати сильного підвищення швидкості, оскільки можна не встигнути зорієнтуватися.
Полицю часто роблять із дзеркальною полірованою поверхнею. За нею потрібен особливий догляд: вона легко покривається подряпинами, тріщинами та іншими пошкодженнями. Не можна використовувати автошампуні та іншу доглядову хімію, оскільки вони роз’їдають покриття. Але додатковий шар лаку вирішить проблему.
На правах промо
Comments are closed.