Незважаючи на витрачені гроші, час та зусилля, довести свою правоту у національних судових інстанціях громадянам України не вдається, або кінцеве рішення їх не влаштовує. Коли всі способи захисту прав у рідній країні вичерпані, є варіант задоволення запиту через міжнародні інстанції, а саме – через Європейський суд з прав людини. Подати туди заяву та отримати справедливий вердикт вдається одиницям. Багато в чому успішне врегулюванню ситуації заважає неправильний вибір представника.
Як приватна особа, так і організація може звернутися до ЄСПЛ, при цьому є певні строки та умови подання заяви. Вже на етапі формування запиту бажано отримати професійну консультацію юриста, щоб потім не зіткнуться із відмовою через помилки, які робить 99% людей. Адвокат в Європейському суді буде потрібний і надалі, оскільки саме він представлятиме інтереси клієнта – ця умова чітко прописана у правилі 36 Регламенту цієї організації. В окремих випадках заявник може виступати в суді сам, але для цього доведеться одержати відповідний дозвіл. Набагато краще найняти юриста, який допоможе досягти результату, взявши на себе підготовку документів та представницькі функції. Про те, як знайти найкращого спеціаліста, зараз розповімо.
Найбільш важливі вимоги
Щоб представляти інтереси клієнта у Страсбурзькому суді, адвокат має:
- мати юридичну освіту;
- володіти англійською та/або французькою мовами, які є офіційними мовами ЄСПЛ;
- володіти термінологією міжнародного судочинства;
- вміти вести офіційне листування зі співробітниками Європейського суду з прав людини;
- досконало знати особливості діяльності цієї судової інстанції;
- мати досвід участі в усних слуханнях в статусі міжнародного адвоката;
- розуміти, як правильно оформлювати скарги та клопотання;
- мати право на провадження адвокатської діяльності як мінімум в одній державі, яка ратифікувала Конвенцію.
Окрім цього важливо, щоб ви порозумілися зі своїм захисником і відчували впевненість у його здатності відстояти ваші інтереси. Якщо суд винесе рішення на вашу користь, то можна буде розраховувати на фінансову компенсацію або перегляд справи з урахуванням нових обставин, а це шанс домогтися справедливості й покарати винуватців злочину.
Щодо фінансових витрат на залучення адвоката під час розгляду справи в ЄСПЛ, то сума визначається завжди в індивідуальному порядку з урахуванням кількості засідань, складності справи та багатьох інших чинників.
Comments are closed.