Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник опублікував статтю «Яким має бути підручник історії», в якій розглядає внесення можливих змін до шкільного навчального матеріалу з історії України. У статті Табачник формулює вірне, на його думку, бачення історичних процесів та персоналій, як-от Сталін, Бандера і Шухевич.
«Перш за все, необхідно виробити концепцію цього нового підручника. Безумовно, це проблема, яку не може вирішити ні я як Міністр особисто, ні весь апарат Міністерства освіти і науки. Це, в принципі, робота не для чиновників, а для широкого кола експертів-політологів, вчених-істориків, а також вчителів середніх шкіл та викладачів університетів. Ця група фахівців повинна вирішити не тільки проблему написання історично коректного тексту, наповненого фактами в кількості, необхідній і достатній для адекватного сприйняття учнем історичного процесу.
…У розділі історії Європи середини ХХ століття підручник має допомогти вчителю пояснити учням, чим відрізнялася Велика Вітчизняна війна від Другої світової, які коаліції брали участь у війні і які були їхні цілі, де проходили лінії фронтів, хто, коли, кому і з якої причини війну оголосив, хто визнаний світом агресором, хто в кого приймав капітуляцію. Мабуть, після того, як весь цей матеріал буде якісно засвоєний учнем, у нього не буде жодних проблем з ідентифікацією осіб Сталіна і Бандери з Шухевичем, що так розбурхують сьогоднішнє суспільство.
В обох випадках я цілком згоден з колишнім прем’єр-міністром Польщі Лєшеком Міллером: Сталіну не можна ставити пам’ятник, оскільки він безпосередній винуватець смерті багатьох ні в чому неповинних людей.
…А Бандера і Шухевич залишаться в історії як націоналісти та організатори масових убивств, але при цьому вони ще й будуть навіки заплямовані колабораціонізмом. Адже не існувало в 1941-1945 роках іншої української держави, окрім УРСР».
Comments are closed.