Унікальна виставка плащаниць відкрилась у Івано-Франківську. У краєзнавчому музеї експонуються понад 20 витворів сакрального мистецтва. Їх хронологія охоплює період із кінця 18-го початок 20-го століття.
Плащаниця — це невелике полотно, що зображає тіло Ісуса Христа, покладеного у гріб. Усі ці твори зібрав настоятель місцевого собору. Колекціонувати, розповідає отець-митрат Юрій Новицький, розпочав п’ять років тому. Понівечені полотна люди зазвичай приносили до церкви. Експоновані твори, розповідають художники, є різними за іконографією та виконанням.
Найдавніша плащаниця створена невідомим художником орієнтовно в середині 19-го століття. Тут зображена сцена покладання Ісуса Христа до гробу. Ці твори, на думку відвідувачів виставки, змушують забувати про буденні справи.
Існує традиція виставлення плащаниці посеред церкви у Велику П’ятницю перед Великоднем. Більшість віруючих вважають за свій обовязок відвідати в цей день храм та поцілувати плащаницю. А от організатори виставки планують мандрувати зі старовинними плащаницями по всій Україні.
Comments are closed.