Авто

Коли запітнілі фари – це нормально, та що робити в іншому разі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Запітніння фар лякає водіїв та змушує думати, що з приладами освітлення щось не так. Часто кажуть, якщо фари потіють, вони втратили герметичність, і це треба терміново виправляти. Справді іноді конденсат усередині може бути варіантом норми, а іноді – проблемою, яку може вирішити тільки заміна фари. Перш ніж замовляти нову фару на Ланос, треба розібратися, що сталося саме зараз.

YI04Jv_2YaNvDw69BKnu7WokQQRlYIwab9Py6QNaFgiDvCAYO0tkNSMpGrVD8RrH-DNcDwhc9NuVx8A_TtMg9nubiosJPVZvT44diuc5aYiR6cppouPk65Br79tZ2kvVFygEG-vzelwJH0TnELBekmQ

Чому пітніють справні фари

Будь-яка фара не є повністю герметичною, в ній наявні вентиляційні клапани, необхідні для відведення нагрітого повітря. Інакше від нагрівання лампочки (а будь-яка лампочка гріє, не тільки галоген) фара просто лопнула б. Саме через вентиляційні клапани повітря не тільки виходить, але й після остигання фари засмоктується назад, разом із вологою. Таким чином, в холодну та вологу погоду запотівання неминуче, але на деяких фарах воно помітніше, ніж на інших.

Йдеться про сучасні витягнуті уздовж кузова фари, які дуже гарні, але погано вентилюються через свої гострі кути. З іншого боку, такі фари зазвичай світлодіодні чи ксенонові, тому нагріваються менше та всмоктують менше повітря. Однак помірна кількість конденсату — не привід для паніки, навіть якщо на морозі він зледенів. Проблеми починаються, коли води всередині фари стає надто багато.

Коли починати нервувати

Якщо вентиляція фари працює нормально, конденсату завжди буде невелика кількість. Однак іноді фара дійсно стає ще негерметичнішою, ніж це задумано. Є дві причини, через які це відбувається:

  1. Фізичні ушкодження: тріщини на корпусі чи склі, висихання герметика.
  2. Не до кінця закрита задня кришка після заміни лампи або зламані фіксатори, зношеність та бруд, які не дають кришці нормально закритися.

У такому разі повітря циркулює всередині фари безконтрольно, минаючи фільтр або мембрану вентканалів, що провокує надмірне обводнення фари. В результаті, фара пітніє не фрагментарно, а повністю і справді починає гірше світити.

Ще одна причина завеликої кількості конденсату — забитий вентиляційний клапан. Якщо фільтр або мембрана не виконують свою функцію, повітря буде надто вологим.

NP3W2nta7u1dg8W8u6HfMqlEKHBEJsr0bN2bn3fLTHqJhAL-O2yKrNex-chl6mWYnGbv86zDvqhFRpzSQh5Z3MSkZO5UDi3eGO0HFC9KQ4BTotGuFTrYvqD-O1B2obWzfdGgQ2dxWNNYODcPtwFUOX8

Як позбутися зайвої вологи

Якщо у фарі потіють лише куточки або невелика ділянка, легше нічого не робити – на її роботі це не позначиться. Якщо фара потіє сильно і не висихає під час роботи, треба знайти причину:

  • Огляньте фару на предмет тріщин.
  • Перевірте прилягання задньої кришки.

Якщо під час огляду пошкоджень не знайшлося, фару треба зняти та висушити, а потім опустити у воду склом униз.

  • Вода потрапила всередину — отже, настав кінець герметик.
  • Вода не потрапила всередину – треба чистити вентиляцію.

Тимчасовим вирішенням проблеми може бути мішечок із силікагелем, покладений всередині фари. Головне, покласти його так, щоб потім було легко дістати.

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.