На сьогодні в Івано-Франківську працює багато фірм і магазинів, де кожен майбутній користувач персонального комп’ютера може реалізувати своє бажання. Складання «машини» починається із визначення завдань, які він повинен виконувати. Що потужніше комп’ютер, чим швидше він працює, то, як правило, більше коштує.
Кризовий стимул
За словами директора фірми «Технополіс» Ігоря Шиндака, в ІТ-індустрії варто займатися не лише дистрибуцією комп’ютерних комплектуючих, достатню увагу слід приділяти виробничому процесу та сервісним службам. Необхідно, щоб у компанії існувало декілька структурних підрозділів. Перший – виробництва, який займається тестуванням обладнання та комплектуючих. Крім того, підрозділ комп’ютерних мереж, відділ продаж, сервісна, гарантійна та транспортна служби тощо. Такий підхід до роботи забезпечує можливість провести необхідні випробування та сертифікувати системні блоки в Держстандарті України.
«Внаслідок фінансової кризи обсяги реалізації продукції безумовно зменшилися, – говорить Ігор Шиндак. – Та разом з тим криза дала можливість по-іншому подивитись на організацію бізнесу. Для 2008 року характерним був інтенсивний ріст продаж, високі темпи роботи та постійні перегони на ринку. Ми були настільки поглинуті роботою, що не мали змоги озирнутися та проаналізувати власну діяльність. Але якось усе спокійно припинилося, в нас з’явився час оптимізувати власну роботу, адже почали купувати менше. Великий позитив сьогодення в тому, що ми можемо кожному клієнтові приділити більше уваги та часу, порадити та підібрати комп’ютерне обладнання оптимальної конфігурації для його потреб на даний час та на майбутнє».
За словами Ігоря Шиндака, вартість сучасного достатньо потужного ком’ютера є стабільною, при відсутності різких валютних коливань на ринку. Це зумовлено тим, що виробники комп’ютерних комплектацій щоквартально змінюють асортимент продукції. Тому покупець має нагоду придбати найбільш сучасне та якісне обладнання.
«Якщо у 2008 році це – системник однієї потужності та можливостей, то цьогоріч за ті самі гроші він буде значно потужнішим, – розповідає Шиндак. – Гривнева вартість, звісно, зросла. Це є та обставина, від якої врятуватися неможливо».
Останніми роками серед покупців зростає популярність ноутбуків. Натомість середній клієнт дещо переорієнтувався на середній та дешевший сегмент, тому що у гривнях техніка таки подорожчала. Сьогодні «Технополіс» пропонує ноутбуки, які за технічними характеристиками нічим не поступаються «стаціонарним» машинам, тому їх можна використовувати не лише для ведення бізнесу, а й як повноцінну домашню робочу станцію. Звичайно, сегмент елітних та престижних ноутбуків також нікуди не подівся. Вартість представників цієї групи вдвічі перевищує ціну звичайних портативних машин.
Новинки
Часи нині стрімкі, технології не стоять не місці. Та особливо швидко розвивається світ комп’ютерів. За словами заступника директора фірми «Вікторія» Миколи Бігуна, зараз дуже актуальне питання модернізації виробництва процесорів.
«Незважаючи на закриття декількох заводів відомих компаній Intel та AMD, інновації та розробки продовжуються, – розповідає Бігун. – Виробник AMD переходить на процесори Athlon II і Phenom II, вони оптимально зроблені та мають високу продуктивність. Також міняється стандарт моніторів, виробники матриць міняють їх розміри та пропорції (висота/ширина). Відбувається тотальний перехід зі співвідношення 3х4 на 9х16».
Оновився дизайн ноутбуків, колір, висота, з’явилася підсвітка клавіш. За рахунок того, що ширшою стала матриця екрану, з’являється додаткова цифрова клавіатура. Крім того, ноутбуки стали майже беззвучними в роботі. Також виробники почали випускати ноутбуки з глянцевими та фактурними поверхнями, зі зручними інтерфейсами.
Цікава новинка зійшла з конвеєра компанії Kingston – вони випустили свій новий флеш-накопичувач – Data Traveler 300, який має об’єм 256 Гб. Пам’яті цієї «флешки» вистачає для того, щоб зберегти інформацію з 365 CD-дисків або 48 640 MP3‑композицій. Вартість Data Traveler 300 становить аж 8000 грн.
Для офісу
Про основні характеристики машини, яка підпадає під категорію офісного комп’ютера, «Репортеру» розповіли у франківській фірмі «Альтернатива».
Як і всюди, тут все залежить від завдань. Отже, офісний ПК в основному використовують для роботи в текстових редакторах, електронних таблицях, базах даних, створюють презентації. Також з його допомогою потрібно прослуховувати та переглядати аудіо та відео файли поширених форматів. Крім того, звісно, Інтернет. І наостанок, комп’ютер для офісу повинен бути енергоощад-ним і майже безшумним.
Відповідно, на них, як правило, ставлять блоки живлення потужністю 350 Вт. Встановлюються материнські плати та процесори переважно фірми AMD. Оперативної пам’яті достатньо не більше 2 Гбайт, об’єму жорсткого диску – не більше 250 Гбайт. Вартість офісного ПК невисока – такий системний блок (без монітора) коштуватиме приблизно 2500 грн.
Для дому та гри
Як запевнили «Репортер» у товаристві «Старий і Замок», яке спеціалізується на продажі комп’ютерної та цифрової техніки, тихий та красивий комп’ютер мультимедійного типу стане прекрасним розважальним центром для всієї сім’ї. Мультимедійники призначені для ширшого кола завдань: перегляду відео у форматі HD та Full HD, роботи з аудіо- та графічними редакторами та іншими віртуальними розвагами. Середнє енергоспоживання разом з прийнятним рівнем шуму і порівняно високою ефективністю роботи роблять цей тип систем найкращим рішенням для домашнього користування.
Мультимедійні ПК виділяються серед інших непоганим співвідношенням ціни та якості, їх вартість становитиме 5000 грн.
Про комп’ютер, призначений для ігор, нам розповіли в компанії «Західні комп’ютерні системи». Для таких машин найперше – дорога та якісна відеокарта, що здатна працювати з багатими на спецефекти іграми. До речі, такий комп’ютер легко справиться і з офісними та мультимедійними завданнями.
Вартість ігрової машини – від 12000 грн. При виборі нового комп’ютера краще орієнтуватися на продукцію відомих виробників. Адже вони, як правило, не виробляють неякісних комплектуючих.
Маленький ноут – нетбук
Красиві, функціональні та дешеві мініатюрні портативні комп’ютери – нетбуки – стають дедалі популярнішими. Піонером у створенні таких машин став ASUS, він пропонує вже з десяток моделей з різною начинкою. Інші виробники також намагаються від нього не відставати.
Дисплеї у цих комп’ютерах зазвичай мають розмір діагоналі 9, 10, 12 дюймів. Об’єм вінчестера – від 16 до 320 Гбайт. Середньостатистичний нетбук може працювати на батареї від чотирьох до восьми (!) годин.
Нетбуки добре підходять для офісної роботи, роботи в Інтернеті та з малоресурсними програмами. Вартість нетбуку середньої конфігурації коливатиметься від 2500 до 4500 грн.
Comments are closed.