Тариф піднімається для того, аби перевізник (КАТП-0928) зміг утримувати контейнери та контейнерні майданчики. Позаяк цю послугу, за рішенням виконкому, перевізники мають надавити вже давно, а в тариф вона не включена, то вона або не виконується, або виконується абияк. Для цього, за підрахунками КАТП-0928, треба підняти тариф на 0,53 коп. і ще на 0,21 коп. відкоригувати інші операції поводження з побутовими відходами.
До речі, щойно директор ВАТ КАТП-0928 Максим Василечко підійшов до трибуни, аби доповісти, міський голова Віктор Анушкевичус висловив сподівання, що Василечко цього разу нормально підготувався. Згодом склалася думка, що це не так. Адже члени виконкому час від часу задавали запитання, а роз’яснення вносили або інші члени виконкому, або начальник управління ЖКГ Петро Косюк.
За словами заступника мера Ярослава Яцишина, керівник КАТП-0928 звернувся з проханням затвердити тариф. Оскільки інші три підприємства, які теж надають такі послуги івано-франківцям, не звертаються з такими проханнями, то ніхто й не має права їм затверджувати більший тариф.
Втім, на інших перевізників теж покладені функції прибирання контейнерних майданчиків та утримання контейнерів. І їм, певне, теж бракує коштів. То чому ж ніхто із працівників ЖКГ не підказав їм, аби вони зробили так само, як КАТП-0928, – наразі невідомо.
Слід зазначити: Постановою КМУ передбачено, що будь-яке підняття тарифів на квартплату має спершу обговорюватися на громадських слуханнях. Щоправда, Петро Косюк пояснив членам виконкому, що вивозу сміття це не стосується.
«Воно виведено з квартирної плати, тому врегульовується отак: організація рахує свої видатки, які несе в інспекцію з контролю за цінами, там їх перевіряють. – говорить Косюк. – Якщо треба, інспекція врегульовує. Тоді міськвиконком встановлює рівень рентабельності, на це все накручується ПДВ. Це і є тариф. Тобто рівень рентабельності ви встановили на минулому виконкомі. А тепер ви затверджуєте тариф, в який входять затрати, які підтвердила інспекція. Крок вправо, крок вліво, а ми нічого не можемо зробити». На це перший заступник міського голови Зіновій Фітель доречно пожартував: «Ви сьогодні представили їхні (КАТП-0928 – Ред.) корпоративні права».
На одне з наступних запитань, яке стосувалося того, чому на деяких майданчиках поменшало контейнерів і що планує з цим робити КАТП-0928, відповідав теж Косюк. Тож, за його словами, контейнери або забираються на ремонт, або викидаються, бо нема вже що ремонтувати. Однак, скоро місто за грантові кошти має купити 120 нових контейнерів, відтак питання закриється.
Далі члени виконкому ще трохи поговорили про відсутність ваги на полігоні. Ярослав Яцишин зазначив, що кількість сміття визначається за кількістю машин, тобто на око, що вже не є правильним. Цього разу питання таки дійсно стосувалося Косюка, тож він знову дав роз’яснення.
«Є формула, яку визначив, колись Архімед, – наголосив начальник управління ЖКГ. – Густина дорівнює – маса поділити на об’єм. Звідси: маса дорівнює – густина помножити на об’єм. (Р = м/V). Ми чітко, за паспортом, знаємо, який об’єм має машина для сміття, і знаємо коефіцієнт ущільнення. Звичайно, що воно не може бути абсолютно точно, бо сміття не є однорідним, але приблизно відповідає істині».
До речі, аби на полігоні таки поставити вагу, треба протягнути туди електрику. А це 5 км траси. Що може бути не просто дорогим, а, як зазначив Фітель, – «золотим».
Зрештою, рішення таки прийняли. Тож для мешканців п’ятьох ЖЕО, які обслуговує КАТП-0928, є дві новини: одна погана, інша – хороша. Погана полягає в тому, що з 1 жовтня вони щомісяця платитимуть за вивіз ТПВ не 3,68 грн. за людину, а 4,42 грн. Хороша – їхні майданчики таки прибиратимуться. Мешканцям ж чотирьох інших ЖЕО доведеться ще трохи потішитися нижчими тарифами та менш якісним прибиранням контейнерних майданчиків. Цікаво, чи довго таке триватиме?
Comments are closed.