Крім декількох тисяч вірян, знайшлося й немало противників візиту патріарха. Зокрема представники УНА-УНСО і «Свободи» зустріли патріарха пікетом на Володимирській гірці. Згодом до них приєдналися представники УНП та КУН. Протестувальники розділилися на окремі групи, тримали прапори та плакати із написами «Україні — помісну православну церкву!», «Геть московського попа-колонізатора», «Україні — незалежну церкву!» тощо. А також викрикували гасла «Чемодан, вокзал, Москва», «Кирила на Курили». Один з учас-ників акції протесту навіть облив водою людей, які брали участь у хресній ході. У відповідь один з учасників хресної ходи кинув камінь у бік представників УНА-УНСО.
Подальшому зіткненню перешкодили представники спецпідрозділів правоохоронних органів, які вишикувалися в шеренгу та розділили протиборчі сторони. За інформацією центру зв’язків із громадськістю, приблизно 5,5 тис. співробітників київської міліції, включаючи резерв, протягом трьох днів перебування голови РПЦ у Києві забезпечували охорону громадського порядку, зокрема в місцях проведення релігійних заходів за участю патріарха Кирила. А співробітники столичного ДАІ забезпечували його переїзд містом.
Патріарха Кирила ще в аеропорту «Бориспіль» зустрів лідер Партії регіонів Віктор Янукович. З аеропорту патріарх відправився на Володимирську гірку, де провів молебень біля пам`ятника князю Володимиру Святому — хрестителю Русі. У молебні взяли участь ієрархи РПЦ, священики та ченці. На молебень прибули також секретар Ради національної безпеки й оборони Раїса Богатирьова та уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова.
Після молебну за участю патріарха у Києво‑Печерській Лаврі відбулося засідання Священного Синоду Російської православної церкви. До речі, такий захід вперше пройшов за межами Росії.
Якщо на мітингувальників Кирило намагався не звертати уваги, то звернення Віктора Ющен-ка до українського народу з нагоди відзначення Дня Хрещення Київської Русі зачепило патріарха. Президент знову висловив переконання в тому, що Україні необхідна єдина помісна церква. За його словами, відчутний імпульс до розвитку ця тема отримала минулого року, під час візиту до Києва Вселенського патріарха Варфоломія. Віктор Ющенко подякував «за мудрість, міжконфесійний мир і злагоду» не тільки митрополиту Київському і всія України Володимиру (Сабодану), але й лідерам розколу — головам Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви Філарету (Денисен-
ку) і Мефодію (Кудрякову), а також голові українських греко‑католиків кардиналу Любомиру Гузару.
«Ця церква, пане Президенте, існує. Є помісна церква в Україні, якби її не було — не було б сьогодні України», — заявив патріарх.
Про майбутній візит Кирила в президентському зверненні говориться сухо: ми, мовляв, постараємося переконати його, що рухаємося в потрібному напрямку. Але навряд чи Ющенко переконав у цьому патріарха. Їхня зустріч тривала лише півгодини.
Зате голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Віктор Янукович супроводжував патріар-ха протягом усього першого дня його візиту в Україну. Крім того, за неофіційною інформацією, Янукович має намір бути присутнім на всіх заходах за участю патріарха Кирила в Донецькій області.
Перші три дні, перебуваючи у Києві, Кирило жив у будинку намісника Києво‑Печерської лаври архієпископа Вишгородського Павла (Лебедя), хоча для нього забронювали розкішний номер у п’ятизірковому готелі. Вибір патріарха пояснюється бажанням частіше молитися в храмах Лаври, зокрема на нічних богослужіннях.
Comments are closed.