Крім міської влади, організаторами акції виступили громадські організації «Всеукраїнська ліга українських жінок», «Союз українок», «Жіноча громада», «Лада» та ін. Акція була запланована на 1 червня о 16.00 год. За задумом організаторів, захід мав тривати протягом одної години. Її учасники повинні були утворити живий ланцюг і таким чином привернути увагу до проблеми кризи засобів масової інформації. Адже, як стверджують організатори заходу, саме ЗМІ пропагують насильство та розпусту серед молоді.
Натомість, о четвертій ланцюг не утворився. За словами заступника мера Зінаїди Федорук, потенційних учасників акції розігнав дощ. Про те, що має відбутися якась акція, свідчила лише палатка, розташована біля Ратуші, в якій волонтери агітували людей підписатися під листом до керівництва держави від «матерів та свідомих громадян Івано-Франківська, серця і душі яких стривожені долею підростаючого покоління».
Дощ, дякувати Богу, через декілька хвилин пройшов. Але ланцюг почав формуватися десь після 17.00 години. І тривав… до п’яти хвилин. Саме стільки часу було потрібно, щоб його учасники, тримаючись за руки, по колу передали один одному потиски рук.
За словами голови міської організації «Всеукраїнська ліга українських жінок» Марії Ільків, жіночі громадські організації міста готовили протест доволі довго. «Протягом десяти років ми виношуємо такий проект, — говорить вона. — І тепер міська рада Івано-Франківська і пан Віктор Анушкевичус, і пані Зінаїда Федорук підтримали нас для того, щоб зорганізувати протест жінок Івано-Франіквщини проти розтління душ дітей та молоді». Ільків звинуватила ЗМІ в розбещеності дітей та у тому, що за останні роки занепала сім’я. «Засоби масової інформації, особливо телебачення і всі ті радіо FM, стали страшенно вульгарними. Абсолютно безграмотні журналісти весь цей продукт, весь цей сурогат, який називається культурою, практично викидають. І діти наші це бачать з телевізорів і чують у маршрутках», — говорить Марія Ільків.
Зінаїда Федорук повідомила про те, що у школах міста проводився моніторинг щодо того, які передачі діти дивляться у вільний час. Жодних цифр не назвала, але сказала, що моніторинг показав, нібито телебачення розвиває у дітей гнів, злість та вседозволеність. «Мама може багато разів говорити, що добре, а що погано, але дитина впитує це і з інших джерел. Зараз велика проблема — це гіперактивні діти. А це є вплив ЗМІ. Вони на дорослих впливають, а дитяча психіка ще не сформована, не має стержня. Діти не мають можливості самотужки визначитися, що добре, що погано, в них нема імунітету проти всього цього», — підсумувала заступник міського голови.
Отож жінки міста виступили проти насильства, яке пропагують ЗМІ. То як вони пропонують вирішити цю проблему? У зверненні до президента, прем’єр-міністра та спікера України учасники акції вимагають: «…прийняти рішення з приводу усунення загроз і небезпек, які створюються з метою знищення української нації; всі телепередачі повинні проходити експертизу на експертних радах, членами яких мають бути психологи, психіатри, педагоги; транслювати більшість фільмів через їхню жорстокість, неадекватність після 23.00 год.; припинити показувати фільми, що життя не буває таким багатим, красивим і легким, як це показане в багатьох стрічках, щоб економічно, психологічно не дезорієнтувати підростаюче покоління тощо».
P.S. Якщо жінки Івано-Франківська вважають, що ЗМІ негативно впливають на дітей, то проблему справді потрібно вирішувати, подавати конкретні пропозиції. А у цьому зверненні, на жаль, жодної конкретики: чи то мають бути прийняті якісь законопроекти, чи видані якісь розпорядження, чи проведені певні соціологічні дослідження. Лише абстрактні вимоги: припинити, заборонити, вжити заходи. Ніби й акцію провели тільки для «галочки».
Comments are closed.