Законодавство
Як зазначає прес?секретар ДАІ в Івано-Франківській області Ростислав Кулак, призначаються ці роботи судом на строк від 20 до 60 годин. Однак не більше, ніж чотири години на день. Єдині порушники, яким заборонено виконувати це покарання, — інваліди І та ІІ груп, вагітні жінки та люди пенсійного віку.
Статей, які передбачають громадські роботи, є приблизно десяток. Одна з них — керування транспортним засобом в стані алкогольного чи іншого (дія лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, або наркотиків) сп’яніння — ст. 130 ч. 1. Вона тягне за собою накладення штрафу на водіїв від ста п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2550?3400 грн.), позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, громадські роботи на строк від 40 до 50 годин або адміністративний арешт до 15 днів.
За словами начальника Івано-Франківського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції Уляни Храбатин, суд може дати порушнику право обрати самому для себе покарання. Особливо це доречно водіям, якщо б їх позбавили права керування авто, то вони б втратили можливість заробити на кусок хліба.
Практика
Як тільки адмінпокараному присуджують громадські роботи, він стає на облік у відділ кримінально-виконавчої інспекції. Там його направляють в місця виконання покарань. Цими місцями у Івано-Франківську визначені всі ЖЕО міста, КП «Спецкомбінат комунально-побутового обслуговування населення, ВАТ «Зелене господарство», ОУ «Автошлях», КП «Івано-Франківськводоекотехпром», ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго», Парк культури і відпочинку ім. Т.?Шевченка та інші державні підприємства.
Як правило, інспекція дає направлення на організацію, яка найближче знаходиться до місця проживання порушника. Це щоб було зручно йому добиратися. «В основному ми намагаємося працювати з жеками. Оскільки в них найбільше не вистачає людей і нема працівників, які б могли виконувати некваліфіковану роботу, яку може виконувати штрафник», — зазначає Уляна Храбатин. Надалі вже саме з цією організацією людина узгоджує графік роботи і вид громадських робіт.
У функції інспекції, до речі, входить перевірити дійсність відробляння покарання. Це робиться рейдом. Потім організація надає їм характеристику про виконання робіт порушника.
Адмінарешт
Якщо ж трапляються випадки, коли засуджений не з’являється без поважних причин на виконання громадських робіт, то інспекція має право направляти його документи в суд на заміну покарання. «Це арешт до 15 днів, а на ніч їх треба відпускати. Тобто він зранку приїхав, відсидів цілий день в КПЗ, а на ніч його треба відпускати. Це прогалина в законодавстві — не написали, що 15 діб, а 15 днів», — наголошує Уляна Храбатин.
До речі, таке порушення також загрожує й тим, хто повторно користується несправним транспортним засобом, залишив місце дорожньо-транспортної пригоди і спричинив аварійну ситуацію чи пошкодив інші транспортні засоби, вантажі, автомобільні дороги, вулиці, залізничні переїзди чи інше майно.
Comments are closed.