Політика

Ходити за правилами

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Практично кожна третя-чет­­верта аварія в області стається за участю пішохода. Цього року сталося 247 дорожньо-транспортних пригод, в яких загинуло 66 людей і 219 було травмовано. Якщо порівнювати з минулим роком, то відмічається зменшення (приблизно 30?%) ДТП, однак цифра все одно залишається значною.

За нововведеними правилами дорожнього руху інспектор Держ­­автоінспекції може оштрафувати пішохода, який переходить дорогу в невстановленому місці, або ж переходити дорогу на чер­воне світло від 51 до 85 грн. Різниця залежить від того, як саме пішохід порушив правила ДТР і чи хтось, бува, не постраждав від його порушень. Якщо ж пішохід під час своїх порушень перебував у стані алкогольного сп’яніння, то розмір штрафу буде ще вищий — від 136 до 170 грн.

Звісно ж, полегшує справу наявність документа штрафника. Адже інспектор на місці складає протокол, виносить постанову і ми з чистою совістю повинні її оплатити. Та позаяк ми не навчені носити біля себе посвідчень, які засвідчують особу, то з цим можуть виникнути проблеми. Тому що працівники ДАІ мають право доставити порушника в райвідділ (якщо це сталося в селі, то в сільраду) для встановлення особи. На це передбачається до трьох годин.

Все це відбувається на відповідних маршрутах патрулювання. Про них вже дуже добре знають водії, відтак припускаємо, що прийдеться тепер і пішоходам добре вивчити місця патрулювання ДАІшників. Адже відтепер працівники ДАІ будуть дивитися не тільки на порушення водіїв, а й на порушення пішоходів.

Як зазначає прес?секретар ДАІ Костянтин Кулик, з пішоходами дуже важко працювати, позаяк склався стереотип, що порушником може бути тільки водій. А пішоходу можна перебігати дорогу, вискакувати перед машинами, і все це не вважається порушенням, бо йому важко перейти 50?м до місця, яке передбачене для переходу.

Відтак нині пішоходи або ж починають тікати від інспекторів ДАІ, або ж з нерозумінням питати, що від них ще треба? Найсмішніше з цього всього це те, що, як правило, порушення пішоходами трапляються доволі близько від пішохідних переходів.

Щоправда, у сільських населених пунктах все трохи складніше, тому що нині там тільки встановлюється освітлення та пішохідні переходи. В першу чергу потрапляють місця, в яких збільшена кількість ДТП.
З традиційними переходами теж є проблеми. Бо хтось знає, що на цьому місці є перехід, навіть попри те, що він вже давно стерся, а хтось не знає. Тому, хто не знає і, крім того, має поганий зір, щастить менше, бо дорожню розмітку, яка начебто заміняє традиційно-відому всім зебру (ще з 2001 року!), побачити не так просто. Більше того, пішоходи їх не помічають через те, що не шукають, а не шукають вони їх відповідно через те, що не знають, що це і з чим його їсти. Адже нам, пішоходам, правила дорожнього руху знати не обов’язково.

В місті нині є 41 світлофорний об’єкт (в час пік виглядає, що є значно більше!), якими займається спеціалізоване монтажно-експлуатаційне підприємство. Щоправда, з них 70?% «морально та фізично» застарілі. Їх треба замінювати, а на це нема коштів.

Тож з початку року в Івано-Франківську було складено 385 протоколів. Щоправда, до 17 листопада цього року розмір штрафу становив кілька гривень, а тепер він збільшився в десятки разів. Штраф треба сплатити до 15 діб, якщо ж пішохід вирішив його не платити, то варто зазначити, що йому додому прийде додаткове повідомлення. А якщо вже й це ніяк не подіяло на штрафника, то матеріали подаються у виконавчу службу, яка буде стягувати штраф у примусовому порядку.

Штрафи наші, до речі, поповнюють бюджети, як місцевий, так і державний. Вони діляться навпіл: 50 на 50?%.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.