Відсутність тепла в івано-франківських квартирах стає вже явищем звичним, хоча від того не більш терпимим. Проте разом з квартирами не опалюються й інші приміщення, для прикладу, — заклади освіти, найвразливішою категорією з яких є дитячі садочки. Адже саме маленьких дітей найбільш недопустимо залишати у холодних приміщеннях. Проте саме у таких умовах малечі доводилося перебувати майже увесь день. Щоправда, не усім малюкам, які відвідують франківські дитсадки, «пощастило» відчути себе в ролі маленьких ескімосів, тому що садки у Франківську діляться на дві якісно відмінні категорії: перша, ті, в які подають тепло, друга — ті, в які тепло не подають.
Чорний список холодних дитсадків складається з 12 закладів — під номерами 1, 2, 9, 11, 12, 14, 15, 16, 18, 19, 29, 30. От саме їх міська санстанція зобов’язала закрити за порушення норм санітарного законодавства, надіславши в міське управління освіти 23 жовтня повідомлення такого змісту — начальнику управління науки та освіти міськвиконкому пану Вересу, до відома міського голови пана Анушкевичуса, інформую Вас, що станом на 22 жовтня 2008 року відсутня подача тепла у наступних дошкільних закладах Івано-Франківська. Температура в приміщеннях навчальних дошкільних закладів не відповідає вимогам санітарних норм і підтверджується замірами лабораторно-інструментальних вимірів міської санепідемстанції від 22.10. У зв’язку з цим винесені постанови головного державного санітарного лікаря міста Івано-Франківськ про тимчасове припинення експлуатації вищезгаданих дошкільних навчальних закладів міста з 28 жовтня 2008 року до приведення температури в приміщеннях до вимог санітарного законодавства.
Згідно з даними міської санстанції температура у цих дитсадках на 22 жовтня становила 13, 14, 15 градусів при допустимій нормі — 21?22 градуси. Проте все ж таки постанова головного лікаря санстанції дозволяла дітям ще 5 днів ходити в холодні садочки.
Та наслідком санітарної перевірки стали не тільки постанови про припинення експлуатації, разом з ними були також оформлені протоколи про санітарне порушення та виписані постанови на накладання штрафу усім 12?ти завідуючим цих дошкільних навчальних закладів.
Таким чином за холод в дитсадках першими відповідальними стали самі завідуючі. Як розповіла нам одна з них: «Так, справді, в приміщенні дошкільного закладу була низька температура, і нас оштрафували саме за те, що ми порушили температурний режим. Що ми мусимо зробити — ми виконуємо приписи, ми мусимо заплатити штраф, мусимо закрити садок. Просто те, що не було тепла, не залежало від нас».
Щодо цієї ситуації ми звернулися за коментарями в управління освіти та науки міськвиконкому. Перший заступник начальника цього управління Наталя Микула стверджує, що самі завідуючі не мала права закривати садочки, і «взагалі садочки закривають від управління освіти, головний санітарний лікар подає подання на міського голову, і тільки з розпорядження міського голови закриваються навчальні заклади». Тобто виходить своєрідне замкнене коло, доки міський голова не дасть розпорядження про закриття садочків, завідуючі їх закрити не можуть.
У санепідемстанції щодо цього просто розводять руками. За словами заступника головного лікаря міської санепідемстанції Олександри Палійчук, «санстанція просто контролюючий орган, і ми перевіряємо, чи дотримуються вимог санітарного законодавства, завідуючим у цьому випадку потрібно було виходити на органи місцевого самоврядування щодо подачі тепла в їхні заклади».
За словами завідуючої ще одного з «чорноспискових» садків, оскаржувати рішення санстанції можна було в триденний термін у суді. «Але оскарження буде коштувати дорожче, ніж ті гроші, які ми заплатили. Тому що судовий позов — це гроші, час, а педагог — це та особа, якій ніколи ні на що не вистачає часу. Завідувач з нормованим робочим днем нічого не доб’ється, він мусить бути на роботі весь час, а якщо він буде ходити по судах, то ясно, що й тепла тоді не буде ще довше. До суду я звертатися не буду, я не маю фізично часу. Ми не маємо часу, як дехто, на каву, ми не маємо навіть часу свою обідню перерву використати в своїх інтересах, тому що це робота завідуючого дошкільним закладом».
Таким то чином поплатилися, і то з власної кишені, за холодні приміщення дитячих садків самі завідуючі, їм не залишилося нічого іншого як позакривати садочки, сплатити штраф у розмірі 51 грн., і розробляти для себе на майбутнє стратегію і тактику дій в аналогічній ситуації — коли знову шукатимуть крайнього.
До теми
22 жовтня, Івано-Франківський міський голова Віктор Аншкевичус на брифінгу для журналістів заявив, що постанова головного санітарного лікаря Миколи Недоступа, яка мала б припинити навчання у 17 школах міста «… створила хаос у навчальному процесі, оскільки даний документ не був погоджений з керівництвом міста і не був оприлюднений у відповідні часові терміни».
Водночас Віктор Анушкевичус повідомив, що буде ставити питання про звільнення головного санітарного лікаря Миколи Недоступа із займаної посади.
Comments are closed.