Варто зауважити, що оздоровлення івано-франківських дітей вдалося провести організовано, адже було чітко сплановано всі заходи літнього оздоровлення. Загалом було оздоровлено приблизно 62?% відсотки дітей з тієї кількості, які навчаються у школах. Найбільша кількість дітей була оздоровлена у пришкільних таборах — майже всі діти початкових класів. Діти ж середніх класів в основному відпочивають у Косівському районі (с. Річка, с. Яворів).
В оздоровчому комплексі «Лімниця» впродовж трьох місяців оздоровилося приблизно 500 дітей. Тут відпочивала велика кількість дітей з пільгових категорій, а також дітей, батьки яких працюють в бюджетній сфері. Окрім цього, приблизно 350 дітей відпочивало в Севастополі. Як правило, це діти?сироти або переможці конкурсів та олімпіад. Разом з тим нашим дітям вдалося відпочити навіть за кордоном. Найбільше — це в Польщі, а також в Естонії, Німеччині, Австрії.
М.?Верес зауважив, що в Україні, на жаль, немає чіткої програми розвитку освіти. Навіть попри те, що позитивні зміни відбуваються. Нині є лише концепція (а це всього лише наміри), яка розглядалася на останньому з’їзді вчителів. Натомість управління освіти розробило свою програму розвитку освіти на 2008?2011 роки. Ця програма була затверджена в грудні минулого року на сесії міської ради, і складається вона з 38 проектів.
Працюючи над цією програмою, освітяни намагалися зробити її якомога конкретнішою та правдивою. Немало вже вдається реалізувати. Ця програма охоплює зміцнення матеріальної бази, зміст навчання та інше. Наприклад, програма включає в себе проект «Старі школи». До цих шкіл відносяться школи, яким понад сто років (ЗОШ №№ 16, 5, 7). За два роки вже вдалося багато чого зробити. У школах поміняли санвузли та електромережі, відреставрували коридори, багато де поміняли вікна…
Також у нашому місті є приємна новина для батьків, які народжують, — зростає кількість садочків та нових груп у них. Є відповідний наказ президента, в якому йдеться про те, що до 75?% дітей має бути охоплено дошкільною освітою. Якщо порівнювати цю цифру з загальноукраїнським показником, то всього лише 56?% охоплено дошкільною освітою, по області ще менше — 32?%, зате от у нашому місті відсоткове співвідношення якраз і становить 75?%.
До речі, минулого року у перший клас пішло навчатися 1850 дітей, а цього року вперше за багато років кількість першачків не зменшується, а збільшується, що не може не тішити. Відтак 1 вересня до першого класу пішло понад 2 тис. маленьких іванофранківців.
Comments are closed.