Тож «Хрущі» чемно замовили послуги фірми, певно порадівши, що самим не треба займатися «брудною» справою. Їм пощастило. Адже роботи там виявилося не на півгодини. Певне, це панно ніхто ніколи не мив, а якщо хтось таки колись і мив, то це було так давно, що вже й на правду не дуже схоже.
Ця акція має дві складові: практичну і символічну. «Хрущі» впевнені в тому, що в світі повно лайна, як реального, так і ментального. Може саме тому вони вирішили ним зайнятися. Це ж бо великий шмат роботи! А ментальне лайно, на їх думку, це уособлення заздрості, егоїзму, пихатості та марнославства.
«В нашому розумінні — це панно символізує наше життя, таке ж саме нерівне, місцями смугасте. Наше життя так само засиджене голубами, і цей символізм ми вкладаємо в те, що ми повинні очиститися від речей, які є негідними в нашому житті», — наголошує директор фундації «Цинамоновий Хрущ».
Одним з головних слоганів акції був: «Відчистимо: спочатку бронзу, потім місто (і решту світу)». Звісно, напрошується запитання: яким чином вони збираються очищати весь світ? Може, вони потрохи будуть очищати всі панно, які знаходяться у місті, далі перейдуть на всю територію України, потім взагалі візьмуться за світові панно, хоча ті, припускаємо, якось обійдуться і без втручання «Цинамонового Хруща». Однак креатор і керівник проекту — член правління «Циномонового Хруща» Тарас Виноградник спростував цей слоган, зауважуючи, що це всього лише символізм і що вони не відчистять весь Івано-Франківськ, адже це нереально.
Окрім очищення, акція мала ще трохи розважальний характер, бо до неї був долучений виступ мімів. Що організатори хотіли цим показати — важко сказати. Адже громадськість на цю акцію вони не запрошували. Втім, випадкові перехожі були не проти подивитися на виступ мімів, а на очищення панно мало хто в принципі й звернув увагу.
Добре все ж таки, що навіть у нашому місті є люди, яких хвилюють такі маленькі речі, з яких можна зробити отаку добру справу. Та ще й попіаритись на ній! Ми можемо помилятися, але наші люди такі забиті, забігані та «задьоргані» буденністю, що навіть ніхто і не помічає те панно, не те щоб помітити, від забруднення голуб’ячим послідом. Але знайшлася причина, знайшлися люди, які бачать проблеми інших, і знайшовся інформаційний привід.
До речі, «хрущі» стверджують, що в майбутньому вони візьмуть це панно під свою опіку і відслідковуватимуть його подальшу «долю». Треба лапати «Цинамоновий Хрущ» на слові і спитати їх про це через років так десять.
Comments are closed.