Соціум

У Франківській мерії розповіли, як житиме місто на випадок блекауту (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Франківськ активно готується до імовірного повного блекауту. Із сотні пунктів обігріву, які мали розгорнути на випадок негативного сценарію, наразі цілком готові більше половини.

Ще два десятки мають дооблаштувати найближчими днями, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

Як житиме Франківськ на випадок блекауту

23 частково готові, але в них ще поки не вистачає або генераторів, або буржуйок, – говорить заступник міського голови Руслан Гайда. – Ще нам треба дозбирати таких приміщень 15. Ніхто не знає коли наступить блекаут. Не дай Бог знову ще один такий величезний обстріл по нашій критичній інфраструктурі і світла може не бути світла від 3 до 7 днів. Нам треба бути готовими.

Майже третина із цих пунктів обігріву – у підвалах житлових будинків. Частину із них, каже очільник «Комфортного дому», уже забезпечили усім необхідним.

Ми закупили буржуйки двох типів, – говорить директор КП «Комфортний дім» Василь Скиданчук. – Вони будуть базуватися в нас на складі і завезені на об’єкти в разі необхідності. Закуплено бензинові генератори потужністю 3 кВт. Вони будуть розвозитися по цих пунктах обігріву. Ці генератори не будуть працювати цілодобово, а для зарядження гаджетів.

Також Скиданчук додає, що встановлено водопровід і встановлено туалети.

Генераторами, ліхтарями, водою та в окремих випадках навіть спальними місцями забезпечили і низку освітніх закладів міста. Якщо електроенергії не буде упродовж доби, тут теж запрацюють пункти обігріву.

Звісно ми всі розуміємо, що школа і садок це не те місце, де мають бути сторонні люди, але ми готуємось зараз до найгіршого варіанту, – зазначає заступник міського голови Вікторія Дротянко. – Школи Франківська будуть готові прийняти людей, для того, аби зарядити телефони, зігрітися. Канікули ми запланували з 24 грудня по 27 лютого.

Як забезпечити струмом помешкання за допомогою автомобільного акумулятора і скільки це коштує?

Тим часом енергетики розглядають нині й можливості запуску когенераційних установок на кількох котельнях міста. Зокрема, у мікрорайоні Пасічна. Щоб мати змогу у разі критичної ситуації розподілити надлишок енергії, яку вони генерують, на інші об’єкти. Утім її, наголошують, буде небагато.

600 кіловат котельня може генерувати в мережу як надлишок, – пояснює директор філії «Центральна» АТ «Прикарпаттяобленерго» Ігор Пархуць. – Відповідно ми їх можемо розділити по мікрорайону Пасічна. Тобто ми можемо заживити як самі пункти обігріву, так само можем подати і на заклади освіти. Але маємо розуміти, що у нас є 600 кіловат. Мусимо зробити заходи, які будуть обмежувати споживання виключно на 600 кіловат. Така сама ситуація по Федьковича. Цією потужністю ми можемо забезпечити обласну лікарню. Там є невеличкий запас і можемо заживити ліцей Сабата.

Тим часом пункти обігріву уже розгорнули і в селах громади. Мова йде як про традиційні – денні, так і ті, що мають рятувати людей від холоду на випадок довготривалої відсутності світла і тепла.

Більшість – у закладах соціальної інфраструктури. Пропрацьовують нині і варіанти розміщення франківців у приватному секторі. Прихистити у себе на кілька днів у разі критичної ситуації мешканці сіл готові матерів із дітьми та літніх людей.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.