Під стінами Івано-Франківської торгово?промислової палати 14 серпня події розвивалися за усіма канонами жанру. Прологом слугувала міні-прес-конференція президента ІФ ТПП Василя Гуменюка, який представив журналістам точку зору колективу ІФ ТПП на ситуацію, що склалася. За його словами, «в області просто дикі речі відбуваються навколо виконання закону. І тому такому беззаконню час класти край». Під виконанням закону пан Гуменюк мав на увазі виконання постанови Вищого господарського суду України від 5 серпня цього року, згідно з якою приміщення за адресою вул. Т.?Цьоклера, 9 відводиться торгово?промисловій палаті.
Хоча постанова суду датована 5 серпня, станом на 14 серпня колектив ІФ ТПП усе ще не міг розпочати роботу у своєму колишньому приміщенні через відсутність судових виконавців, саме вони, згідно з законодавством, мали б провести дію вселення. Отож, співробітники ТПП, яким врешті увірвався терпець, вирішили самостійно зайти в приміщення, зайняти робочі місця і відновити функціонування ІФ ТПП. Щоправда, для цього потрібно було проникнути за зачинені двері, які стерегли правоохоронці. Кульмінацією штурму стало з?ясування стосунків з міліцією, штовханина під дверима, стусани, декілька з яких перепали й президенту ІФ ТПП Гуменюку, виломлювання дверей та міліцейська машина на подвір’ї. Врешті працівники ІФ ТПП зайшли в будівлю з чорного входу, таким чином опинившись заблокованими всередині разом з міліцією, і вони всі гуртом залишилися чекати там на рішення своїх керівників, які поїхали шукати консенсусу десь в іншому місці.
Передувала цьому локальному штурму довга судова тяганина. Івано-Франківську торгову-промислову палату виселили з цієї будівлі ще у травні. Під час усіх судових слухань робота ІФ ТПП проводилася в Калуші. Коли ж 5 серпня була прийнята постанова Вищого господарського суду на користь ТПП, то, за словами Світлани Самуйлевич, юрист-консультанта ІФ ТПП, «цю постанову одразу ж віднесли у Виконавчу службу. Там їх попросили почекати до наступного понеділка, коли буде Головний державний виконавець Шелест. В довгоочікуваний понеділок пана Шелеста на роботі не було, те ж саме у вівторок. 14 серпня, тобто у четвер, весь колектив прийшов у Виконавчу службу і звернувся до Шелеста із запитанням, коли і яким чином будуть вчинятися дії з заселення. Він відповів, що будуть вчинятися певні дії в певний час, коли будуть певні люди». Саме тоді, колектив ІФ ТПП дійшов висновку, що судових виконавців їм не діждатися, і вирішив сам виконати їхні функції. Наслідком чого і стали вищеописані події.
Існує у цій справі й інша сторона. На це приміщення претендує також Центр незалежного оцінювання якості знань. Як прокоментував цю ситуацію Михайло Габорак, депутат облради, «існують і Указ Президента, і відповідні постанови Кабінету Міністрів, згідно з якими освітянські заклади не перепрофільовуються. ТПП, термін оренди якою цього приміщення закінчився у 2005 році, ще й досі з нього не виселилася. В той час, коли Центр незалежного оцінювання освіти поселити ніде».
У самому Центрі ситуацію, яка склалася, коментувати відмовляються. Директор центру Богдан Томенчук зараз перебуває у відпустці і запевняє, що «не хоче виносити цей інформаційний сморід». Наступне судове засідання по цьому питанні заплановане на 21 серпня, і тільки після оголошення його рішення Центр згоден давати коментарі пресі.
Тож зараз приміщення за адресою Цьоклера, 9, незважаючи на недавній штурм, пустує. Чекає ще одного судового рішення. Та чи стане воно фінальним в цій багатоактній п’єсі, не впевнений ніхто.
Comments are closed.