Політика

Наглість комунальників не поборе навіть суд?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Радіатори опалення у старому німецькому будинку у Ганни Бабій не працювали ще з 2003 року. На початку опалювального сезону у жовтні 2004 року радіатор вийшов з ладу, згодом потекли й інші батареї. Працівники ВЖРЕП сказали, що батареї, які вийшли з ладу, ремонту не підлягають, тому їх зняли. Нема батарей, нема тепла, то, за логікою, й платити не треба. Але тільки не у нашій державі.

У лютому 2005 року пані Ганні прийшов рахунок про оплату за послуги теплопостачання. Звичайно претензії перш за все виникають до постачальника послуг. Та коли жінка спитала у «Теплокомуненерго», чому їй нараховують оплату, якщо у неї зняли батареї, пояснили це відсутністю акту, який би підтверджував відсутність батарей у будинку. Отож Ганна Бабій звернулася у ВЖРЕП за актом. За її словами, там їй не пояснили, чому одразу не виписали акт. Тільки сказали, що заднім числом виписати акт не можуть, тому підписали його першим лютим 2005 року. Та й складений акт, як пізніше з’ясувалося, не допоміг. «Віднесла я той акт в «Теплокомуненерго», — розповідає пані Ганна, — а начальник подивився на той акт і каже: «Ви можете в туалет сходити з тим актом». Виявляється, що на акті не було печатки, хоча у ВЖРЕП сказали, що печатки й не треба.

Письмові звернення з проханням перевірити технічний стан системи опалення у квартирі не допомогли. Більше того, ДП «Теплокомуненерго» подало до суду на Ганну Бабій про стягнення заборгованості по оплаті послуг за теплопостачання, яка станом на грудень 2006 року становила 866, 78 грн.

Та це не найгірше, що могло бути. Як розповідає Ганна Бабій, свідками у суді виступили працівники ВЖРЕП, які і знімали непридатні для використання радіатори опалення. Та у суді вони чомусь сказали, що зафіксували відсутність батарей, але хто їх зняв — невідомо. Дивина, та й годі. «Я не розуміла, в чому справа, — розповідає пані Ганна. — Аж у 2007 році, коли я зняла копію акта, я зрозуміла ? вони підмінили акт і підробили мій підпис. Акт підмінили в суді», — стверджує жінка.

Отож, Богородчанський районний суд вирішив у повному обсязі задовольнити позов ДП «Теплокомуненерго» до Ганни Бабій. Суд зробив висновок, що батареї справді були відключені самовільно, будинок до опалення готовий, отож немає причин не задовольняти позов.

Все ще не розуміючи, за що має платити, Г.?Бабій подала апеляційну скаргу. Апеляційний суд Івано-Франківської області рішенням від 23 січня 2007 року постановив змінити рішення Богородчанського районного суду і стягнути з Ганни Бабій 238,80 грн. Змирившись із такою несправедливістю, пані Ганна заплатила цю суму і написала заяву в «Теплокомуненерго» на розірвання договору.

Та підприємство чомусь не поспішало розривати договір з «недобросовісною» споживачкою теплоенергії і подало касаційну скаргу до Верховного Суду України, який постановляє скасувати рішення апеляційного суду і залишити в силі рішення Богородчанського районного суду.

Не маючи матеріальної змоги оплатити таку суму пані Ганна написала заяву, щоб присуджену заборгованість перераховували із її заробітної плати. Але на цьому бюрократичне обдирання не закінчилося. Адже ДП «Теплокомуненерго» досі нараховує оплату за теплопостачання. Радіатори опалення ніхто не відремонтував, отже тепла в квартирі Ганни Бабій нема і, очевидно, не буде.

За коментарем з цього приводу ми звернулися до начальника ДП «Теплокомуненерго» Богородчанської селищної ради Ярослава Ямборака. «Ця справа вже тягнеться протягом тривалого часу. Пані Ганна зверталася в різні інстанції і в обласну адміністрацію, і в районну адміністрацію, і в прокуратуру району, обласну, обласне управління захисту прав споживачів», — каже Ярослав Степанович. Проте стверджує начальник «Теплокомуненерго»: «Ми виграли суд аж у Верховному суді України і їй зараз необхідно платити, повертати нашому підприємству кошти».

Пані Ганна справді зверталася у різноманітні інстанції і у всіх скаргах писала, що в суді сфабрикували документи. Проте на це чомусь ніхто не реагує.

З іншого боку, якщо представники «Теплокомуненерго» стверджують, що Ганна Бабій не хоче оплачувати їхні послуги, то чому не розірвуть з нею договір? На це питання начальник «Теплокомуненерго» відповів: «Розірвати договір неможливо, бо це німецький будинок, у якому можна користуватися тільки централізованим опаленням. Перейти на індивідуальне опалення — неможливо». Таких будинків у Богородчанах, як пояснив Я.?Ямборак, тільки три. У всіх інших жителів селища ніяких проблем не виникало. Більше того, серед 200 квартир у будинку Ганни Бабій, проблеми виникли тільки в неї.

Крім того, він пояснив, що будинок є власністю ВЖРЕПу, то за справність системи опалення відповідає власник будинку. Як вже згадувалося, пані Ганна зверталася у всі можливі інстанції: прокуратуру, обласне управління у справах захисту споживачів, районну та обласну адміністрації та ін. Проте всюди пишуть відписки, посилаючись на різні причини. До прикладу, Богородчанська РДА відписала, що заміна радіаторів входить до капітального ремонту будинку, а оскільки капітальний ремонт у її будинку не передбачений, то нічим зарадити не можуть. А Богородчанська районна прокуратура дала відповідь, що питання вирішене у Верховному суді і прокуратура у подальшому на подібні звернення реагувати не буде.

Черствість чиновників просто вражає. Якщо 200 квартир і в одній вийшла з ладу система опалення, то ніхто за це братися не буде, тому що в інших все нормально. Це просто абсурдно і дико. Але чому за такий «комфорт» жінка має платити шалені гроші і тягатися судами? Адже суди тривають досі. «Теплокомуненерго» знову через суд вимагає оплатити віртуальну заборгованість. Тому хочеться спитати злих і черствих чиновників: до якого часу це триватиме?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.