12 квітня міський голова Івано-Франківська разом зі своїми заступниками та начальниками управлінь та відділів виконавчого комітету розпочали облагородження обласного центру. До них долучилася Студентська рада при міському голові. Того дня міська влада посадила приблизно 80 дерев та кущів у Меморіальному сквері (позаду готелю «Надія»). А трудовий колектив виконавчого комітету прибирав, копав та садив дерева у парку ім. Т.?Г. Шевченка.
Працівники дев’яти ЖЕО, «Зеленого господарства», Парку культури та відпочинку ім. Т.?Шевченка, ДП «Міськсвітло» висадили в місті понад 500 кущів та приблизно 400 дерев, прибрали у місті дев’ять сміттєзвалищ. Працівники охорони здоров’я та освітяни теж долучилися до цієї акції, висаджуючи біля своїх територій дерева та кущі. У загальноміській толоці взяли участь 23 підприємства міста. Біля своїх офісів працювали фахівці торговельних та туристичних фірм, до них долучилися і представники малого бізнесу.
Область
19 квітня керівництво області та працівники апарату ОДА прибирали від сміття й облагороджували територію меморіального комплексу (біля Вічного Вогню). Також вони відчистили від іржі, старої фарби та наново пофарбували розташовані на центральній алеї плити з іменами воїнів радянської армії. Варто підкреслити, що працівники облдержадміністрації наводили порядок не на одному об’єкті, а кожне управління та структурні підрозділи мали закріплену за собою територію. Завдяки такому розподілу праці тільки в обласному центрі за один день вони працювали аж на 16 об’єктах.
Відтак минулої суботи працівники ОДА прибирали сквер на «валах», територію біля ВО «Карпати» (вздовж траси на Галицький та Калуський напрямки), парк ім. Воїнів Інтернаціоналістів, територію ДП «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів», адміністративний будинок та прилеглу до нього територію (вул. Грушевського), берег річки Бистриці в районі туркомплексу «Легенда», веслувальну базу на міському озері, берег Бистриці Солотвинської біля моста в Пасічній по обидві сторони, берег цієї ж річки біля моста на Набережній (біля ІФНТУНГ), берег річки Надвірнянської в районі села Вовчинці та інші об’єкти. Не залишились поза увагою загальнообласної толоки і об’єкти, розташовані в районах.
Оскільки ця структура найбільша, то зрозуміло, що охопили вони більше об’єктів, ніж всі інші. Але і організація теж не підвела, адже не прийшли всі 600 людей на одне місце і робили видимість прибирання, а розділилися і попрацювали задля результату. Загалом працівники області зібрали дві машини сміття.
Активісти
12 квітня міська організація «Народний союз «Наша Україна» прибирала у сквері біля вулиці Молодіжна.
На 17 квітня була призначена молодіжна толока, яка мала бути організована для очищення від сміття берегів річок та найбільш популярних місць відпочинку у Івано-Франківську. В ній мали взяти участь представники молодіжних організацій. Напередодні толоку відмінили, аргументуючи це тим, що після дощів прибирати недоречно і перенесли її ближче до Дня міста. Однак, організатори забули про це попередити «Молодіжний союз «Наша Україна», які все ж таки прийшли на річку Бистрицю Солотвинську під Пасічнянським мостом в кількості 30 чоловік і зібрали п’ятнадцять 160?літрових мішків сміття.
Школа Лідерів 19 квітня зібрала тридцять 160?літрових кульків сміття у Вовчинцях на горбі. Саме тут багато іванофранківців любить відпочивати, однак не всі прибирають за собою. В цьому прибиранні взяло участь понад 20 чоловік, вони прибирали близько чотирьох годин.
«Громадський форум Івано-Франківська» прибирав Бистрицю Солотвинську з правого боку від моста, якщо виїжджати з міста. Загалом у прибиранні взяло участь приблизно 50 людей, з них зо 30 — це активісти самого форуму і зо 20 небайдужих мешканців міста, які підтримали акцію. Прибирали вони дві години, зібрали 42 мішки сміття і зауважили, що цього року дамба була в кращому стані, ніж у минулому.
Організації не було
Попри те, що хтось собі щось там прибирав, сміття у місті залишилося все ж таки достатньо. Однак навіть у цьому випадку не можна винити тих, хто займався цим добровільно, витрачаючи на це свій час, сили та гроші. Була хороша ініціатива, але організація, як завжди, «хромала», за відсутністю того, що її не було взагалі.
«Кожна громадська організація чи орган державної влади — це окремі організації зі своїм розпорядком дня, планами, вони самосвідомо, без примусу, собі складають план, коли їм зручно, витрачають власні кошти і своїми силами йдуть прибирати. Це добровільна справа. Якщо б всі організації таке робили, то місто і область були б чистими. Але це робить 5?% тих, які є в області. В принципі я дотримуюся тези, що дещо є несправедливим, що несвідомі ходять смітять, а свідомі за ними прибирають», — наголосив В.?Олійник, голова міської організації «Молодіжний союз «Наша Україна».
Голова Громадського форуму Юрій Соловей зауважує, що ніхто не запрошував їх до загальноміського прибирання та й про те, що громадські організації запрошувались до цього, ніде не говорилося. «Без проблем, ми завжди готові долучитися до корисної акції. Суть не в цьому. Адже чим більше різних установ буде прибирати, тим більше це буде йти на користь загальній справі і місто буде ставати чистішим», — каже він.
І з цим ми, звичайно, можемо погодитися. Але невже не краще було б зробити це злагоджено та системно? Для цього треба було б лише зібратися керівникам міста та області, обговорити загальний план дій, залучити до цього громадські організації, підприємства і всіх решта, розділити об’єкти і йти з чистою совістю прибирати. А вийшло так, що кілька організацій прибирали в одному і тому ж місці, а інші місця так і залишилися брудними. Тож в місті і досі залишилася купа неприбраних територій, але за цю роботу варто, мабуть, спитати в комунальників.
Comments are closed.